Огляд xbox game pass

11-13-2021

Консолі наступного покоління надійдуть у продаж вже скоро: microsoft зробить свій хід 10 листопада, а sony відповість 12 числа (в росії — 19-го). Тиждень-два в цій багаторічній гонці на витривалість не грають великої ролі. Куди важливіше-великий каталог ігор і розвинена екосистема, конкурентна ціна, гідна продуктивність, продумане охолодження і прийнятний рівень шуму. Ми отримали xbox series x заздалегідь і тепер можемо розповісти про те, наскільки флагманська консоль microsoft готова до бою за дев’яте покоління. Також рекомендуємо почитати про xbox game pass ultimate купить також можна на сайті .

З одного боку, кілька днів або навіть тижнів для всебічного вивчення ігрової консолі — це не надто багато. Для захоплених геймерів це важлива і, в нинішніх реаліях, на жаль, недешева покупка, яка оселиться в будинку на довгі роки. Поспіх тут ні до чого.

З іншого боку, я встиг поганяти новинку в різних режимах, вивчити доступні можливості, оцінити її продуктивність, та й взагалі — скласти цілісне враження. Тепер готовий розповісти про досвід використання xbox series x вам.

Комплектний hdmi-кабель з запасом перекриває можливості консолі-xbox series x націлена на 4к і 60 кадрів/с в іграх (з підтримкою аж до 120 кадрів/с), тоді як ultra high speed hdmi 2.1 забезпечує виведення на екрани з підтримкою 8k / 120 гц. Загалом, інший кабель вам не знадобиться, хіба що консоль буде стояти дуже далеко від телевізора.

Двотижневих кодів доступу до xbox live gold або xbox game pass, як це було з xbox one, в коробочці не знайшлося. Дивне рішення, враховуючи, як microsoft всіляко підкреслює важливість своїх підписних сервісів і їх зручність. Якщо ви переходите на некстген з xbox one, то зможете перенести свою підписку разом з іншими даними облікового запису, а ось цікавим новачкам доведеться відразу ж додатково розщедритися. І гаразд би просто розщедритися-належить повернутися в магазин, звідки ви тільки що прийшли з новенькою консоллю, і купити фізичну картку з кодом активації live gold / game pass. З лютого 2019 року microsoft припинила продавати підписку безпосередньо на консолях або в магазині xbox: тільки картонки в роздробі або сірі схеми з цифровими кодами…

Тепер про геймпаді. Коли вичерпається заряд комплектних пальчикових батарейок, є кілька варіантів: інші aa-батарейки, багаторазові aa-акумулятори, офіційний play&charge kit (що складається з кабелю usb type-c і оригінальної багаторазової батареї). Ще можна підключити геймпад до консолі будь-яким іншим кабелем usb type — c (а ось кабель з play&charge kit для xbox one не підійде-він micro-usb). Варіантів маса.

При першому запуску xbox series x зажадав встановити системне оновлення (приблизно 700 мбайт), під час чого консоль автоматично перезавантажувалася. Після установки оновлення потрібно завершити настройку: підключити свій обліковий запис або створити нову, вибрати з двох варіантів сплячого режиму і визначитися з декількома іншими параметрами. Цікаво, що це можна робити паралельно із завантаженням апдейта, а не після: для цього потрібно завантажити додаток xbox для ios/android і зробити все там — так консоль буде готова до роботи відразу після установки системного оновлення. Всі інструкції по налаштуванню через мобільний додаток відображаються на екрані, заплутатися не вийде при всьому бажанні.

Детально описувати меню і розташування різних елементів на» панелі управління «(»дашборде”) особливого сенсу немає, оскільки інтерфейс в консолях xbox постійно змінюється. Сьогодні він такий, через півроку інший-команді xbox не відмовиш у тязі до експериментів. Досить сказати, що інтерфейс xbox one протягом семи років життєвого циклу консолі значно змінювався як мінімум тричі! саме значно, а вже масу переробок і доопрацювань поменше і зовсім не перелічити. Хоча колеги з windows central спробували, і, як нам здається, успішно із завданням впоралися.

Зараз головний екран xbox series x виглядає так

На головному екрані є горизонтальна динамічна стрічка з останніми запущеними іграми і додатками. Їх також можна закріплювати у вертикальній панелі зліва, яка йде за основний екран вниз (там причаївся магазин і інші вкладки). Найважливіша плитка на стартовому екрані « ” мої ігри та програми», причому куплені ігри та ігри, доступні за передплатою, рознесені в окремі підменю. Зручно. Якийсь час на xbox one вони були звалені в одну купу, що здорово тренувало пам’ять (або додатково мотивувало продовжувати підписку). Тепер бардак зник.

При бажанні можна злегка міняти основний екран: поміняти колір фону або фонову картинку, покрутити прозорість плиток, перемикатися між темною/світлою темою. Принципово структуру дашборда не змінити, але підігнати під себе можна. Хоча розкладка за замовчуванням вельми вдала і бажання щось персоналізувати не виникає, але це суб’єктивно.

Налаштування консолі, облікового запису і деякі інші речі доступні після натискання на світиться кнопку xbox на геймпаді. Затримки при перегортанні меню, відкритті налаштувань і стрибках по всьому дашборду зведені до мінімуму. За відчуттями, інтерфейс xbox series x працює так, як і очікуєш від консолі з сучасним залізом і швидкісним ssd: стрімко, плавно і чуйно.

При користуванні оптичним приводом консолі ця картинка в голові стає ще яскравішою-дисковод сприймається справжнісіньким атавізмом. У суперкар запрягли осла. Тому xbox series x йде на хитрість: вставивши в привід диск з forza motorsport 6 для xbox one, я виявив, що система почала встановлювати 40,55 гбайт на ssd і докачала з мережі ще оновлень для симулятора на 8,04 гбайт. А вже потім все це завелося і дуже швидко завантажилося. Диск в даній ситуації потрібно чисто номінально, для підтвердження володіння фізичною копією. Якби гра виконувалася з нього, ніяких некстген-швидкостей було б не бачити.

І, звичайно, оптичний привід консолі працює не тільки з ігровими дисками, але і крутить фільми з носіїв формату 4k ultra hd blu-ray. Не тільки ігровий пристрій, але і медіаплеєр для фізичної кіноколекції — цілком собі варіант.