Текст заявки: Доброго дня, чи є спосіб зберегти драйвера, щоб відновити їх після перевстановлення операційної системи?

Резервне копіювання драйверів пристроїв корисно в тому випадку, якщо під рукою у Вас немає дисків, які були в комплекті з обладнанням для ПК або ж у Вас немає можливості завантажити свіжі драйвери з сайтів виробників обладнання, а може бути в системі є настільки старе обладнання, драйвера для якого вже досить складно знайти. Втім, існує більш вагома причина створення резервної копії драйверів – випадок, коли система вже переустановлене, а драйвер для мережевої плати з якихось причин відсутній. В такому випадку можна або шукати інший комп’ютер з виходом в Інтернет (якщо цей комп’ютер поблизу є) або користуватися заздалегідь приготовленої зовнішньої мережевою платою і також заздалегідь скачаним для неї драйвером. Однак набагато практичніше перед перевстановлення системи зробити резервну копію драйверів, для цього можна скористатися програмою DriverMax. Завантажити програму можна з офіційного сайту. Варто відзначити, що DriverMax надає можливість не тільки створювати резервні копії драйверів, а й користуватися іншими корисними сервісами, однак для цього необхідно створити обліковий запис.

Установка програми:

Установка програми досить проста. На початку Вас вітає майстер установки програми натисніть «Next», потім необхідно прийняти умови ліцензійної угоди, у випадку якщо Ви згодні з ними натисніть «I accept the agreement», після цього виберіть папку для встановлення програми, натисніть «Next», виберіть папку для зберігання ярликів, знову натисніть «Next», після цього можна створити іконку на робочому столі (create a desktop icon) і в панелі швидкого запуску (create a Quick Launch icon). Поставте галочку у відповідні віконця і натисніть «Next», а потім натисніть кнопку «Install». По закінченню установки з’явиться віконце, яке повідомляє Вас про те, що DriverMax справить ідентифікацію встановлених драйверів для пристроїв. Ця процедура буде проведена один раз і займе від 3 до 5 хвилин ( в реальності при тестуванні на різних ПК вона займала не більше 1.5 хв) (Рис.1).

Рис. 1. Ідентифікація драйверів

Натисніть «ОК». Після цього запуститься процес ідентифікації драйверів. Потім DriverMax запропонує запустити програму зараз (Launch DriverMax) та відвідати сайт програми (open the web page). Після цього натисніть кнопку «Finish». На цьому процес установки завершено.

2. Робота з програмою:

Після установки з’явиться основне вікно програми (Рис.2).

Рис. 2. Головне меню програми

В даному випадку для створення резервної копії драйверів я скористаюся опцією «drivers Backup», а для подальшого відновлення драйверів опцією «Restore drivers from backup». Крім цих опцій DriverMax дозволяє переглянути інформацію про популярних комплектуючих ПК, провести ідентифікацію наявного у Вас обладнання та отримати детальну інформацію про встановлені пристрої, однак для використання деяких з цих опцій Вам доведеться створити спеціальну обліковий запис.

Отже, для того щоб приступити до створення резервної копії драйверів в категорії «Driver backup and restore», виберіть пункт «drivers Backup». З’явиться віконце (Рис.3).

Рис. 3. Початок створення резервної копії драйверів

Тут представлено опис процесу копіювання драйверів. Натисніть «Next». Зачекайте кілька секунд, після чого програма визначить встановлені у Вас драйвера (Рис.4).

Рис. 4. Встановлені драйвера

Отже, все готово до резервному копіюванню. Виберіть необхідні для копіювання драйвера (зазвичай не обов’язково вибирати всі показані пристрої, т. к. при установці Windows визначить і встановить драйвера для більшості з них, я рекомендую зробити копії драйверів відео, звуковий, мережевий плат, а також периферійних пристроїв (принтерів, сканерів, тощо)). Для того щоб зробити копії драйверів для всіх пристроїв, натисніть «Select All», для того щоб вибрати окремі пристрої, просто позначте їх галочками. Біля кожного драйвера є кнопка «Details», натиснувши на яку Ви побачите більш детальну інформацію. Після вибору драйверів для копіювання, натисніть «Next». З’явиться віконце (Рис.5).

Рис. 5. Вибір місця збереження резервної копії драйверів

Тут Ви можете вибрати місце збереження копійованих драйверів, помістивши їх в окрему папку, або в ZIP файл. В даному випадку я вибрав 1 варіант. Після цього натисніть «Next». Почнеться процес створення резервної копії вибраних драйверів, після чого з’явиться вікно (Рис. 6).

Рис. 6. Завершення створення резервної копії драйверів

Ви можете подивитися скопійовані драйвери в папці (Open extraction folder) або просто подивитися список скопійованих драйверів (View log). На цьому процес створення резервної копії драйверів завершений. Папку з драйверами краще зберегти на змінний носій. Для цього натисніть на лупу і виберіть будь-який з носіїв (наприклад, флешку або знімний жорсткий диск). Відновлення драйверів потрібно Вам після перевстановлення операційної системи або в разі видалення будь-якого драйвера.

Після перевстановлення системи, перевірте, які драйвера Вам необхідно встановити. Про те, як це зробити ви можете прочитати в статті . Якщо в системі присутні пристрої, драйвера для яких не встановлені Ви можете, або завантажити нові версії драйверів в Інтернеті, встановити їх з будь-якого носія або відновити з допомогою DriverMax. Перевага відновлення з допомогою DriverMax полягає в тому, що за пару кліків мишкою Ви встановите всі необхідні драйвери, для яких було проведено резервне копіювання.

Для відновлення драйверів з допомогою DriverMax, знову вже на нову систему встановіть програму, як було написано вище, і виберіть пункт «Restore drivers from backup». Після цього Ви побачите віконце про те, що Вам потрібно зробити, натисніть «Next». Потім необхідно провести вибір папки, з якої буде йти відновлення драйверів. Для того щоб вибрати місце зберігання папки з драйверами натисніть на значок лупи. Потім натисніть «Next». Після цього DriverMax визначить резервні копії яких драйверів знаходяться в цій папці і виведе їх список. Відзначте галочками ті драйвери, які необхідно відновити і натисніть «Next». З’явиться віконце з обраними до відновлення драйверами (Рис.7).

Рис. 7. Вибір драйверів для відновлення

Натисніть «Next». З’явиться попередження «You are about to install all the displayed drivers. Continue?» (Ви збираєтеся встановити всі показані драйвери). Натисніть «Yes». Після цього почнеться процес установки драйверів. З’явиться віконце (Рис.8).

Рис. 8. Установка драйверів з резервної копії

Даний процес може зайняти значний час, в залежності від кількості встановлюваних драйверів. Дочекайтеся завершення процесу. Після цього з’явиться повідомлення «You should restart your computer after each driver installation. Proceed with reboot now?» (Ви повинні зробити перезавантаження комп’ютера, після кожної повторної інсталяції драйвера. Перезавантажити комп’ютер?). Натиснете «Yes».

Після цього програма ще раз виведе інформацію про встановлені драйвери для вибраних пристроїв, а потім буде виконана перезавантаження комп’ютера. Після перезавантаження переконайтеся, що вибрані Вами драйвери були успішно встановлені . Також варто відзначити, що при тестуванні програми DriverMax були випадки, коли не всі вибрані драйвери були відновлені (однак у більшості випадком DriverMax коректно відновила драйвери для пристроїв). Втім, програма оновлюється і з виходом нових версій варто розраховувати на ще більш досконалий процес відновлення драйверів.

Джерело: http://dlemoduli.org.ua/