За даними видання “известия” продавці отримали на 70-80% менше нових моделей apple, ніж планувалося. Зараз термін очікування iphone 13 за попереднім бронюванням складають близько трьох тижнів.

Збої виникли і з поставками більш ранніх моделей телефонів apple. Проблеми з наявністю смартфонів під управлінням на android не такі критичні. Однак рітейлери вже зіткнулися з нестачею апаратів samsung, xiaomi і huawei. Наприклад, учасники ринку відзначають дефіцит флагманів samsung galaxy z і galaxy s, розкладних смартфонів samsung galaxy fold. Завдяки тому, що пристрої від samsung і huawei не користуються таким ажіотажним попитом як новинки apple, проблеми з їх поставками не так помітні.

Також продавці говорять про проблеми з поставками ігрових приставок. На сьогоднішній день за допомогою однієї партії вдається закрити тільки 1% попередніх замовлень.

Причина дефіциту електроніки-в нестачі комплектуючих і в збільшенні термінів доставки на місяці. Експерти чекають поліпшення ситуації не раніше кінця 2022 року.