Текст заявки: Здрастуйте. Порадьте невимогливий до ресурсів комп’ютера безкоштовний перекладач з англійської на російську?

Запитували – відповідаємо!

При наявності підключення до мережі Інтернет переклад будь-якого слова або речення з англійської на російську не викликає проблем. Однак, якщо Інтернет-з’єднання відсутнє, а електронний перекладач потрібен, можна скористатися одним з оффлайн перекладачів. Наприклад, програмою NeoDic.

Завантаження програми

Скачати перекладач NeoDic можна c офіційного сайту. Там же Ви можете завантажити презентацію основних функцій програми.

Установка програми

Установка програми відбувається дуже просто. Спочатку виберіть мову (NeoDic підтримує російський інтерфейс), потім дотримуйтесь інструкцій майстра установки. Натисніть «Далі», прочитайте та прийміть умови ліцензійної угоди, після цього виберіть папку для встановлення програми і зберігання ярликів. Потім Вам буде запропоновано створити ярлики на робочому столі і в панелі швидкого запуску. На завершення натисніть «Встановити». На цьому процес встановлення NeoDic закінчений. Натисніть «Завершити».

Робота з програмою

Після установки значок NeoDic відразу ж з’явиться на панелі інструментів (рис.1).

Рис.1 Значок программы NeoDic
Рис.1 Значок програми NeoDic

 

NeoDic буде працювати у фоновому режимі, переводячи будь-яке слово, на яке Ви наведете мишку (рис.2).

Рис.2 Пример работы программы NeoDic
Рис.2 Приклад роботи програми NeoDic

 

Для того, щоб ознайомитися з основними функціями програми, клацніть по значку NeoDic (див. рис.1) правою кнопкою миші і виберіть пункт «Опції» (рис.3).

Рис.3 Горячие клавиши NeoDic
Рис.3 Гарячі клавіші NeoDic

 

Опції NeoDic включають в себе 4 пункту:

  • «Гарячі клавіші» (див. рис.3)
  • «Миша»
  • «Підказка»
  • «Інші».

Щоб призначити гарячу клавішу для дії, поставте курсор в віконце, відповідне вибраному дії, і натисніть обрану Вами клавішу на клавіатурі. Наприклад, в даному випадку ми вибрали клавішу «Alt» для включення і виключення контекстного перекладу. Після натискання клавіші натисніть кнопку «Застосувати».

Інтерфейс наступного пункту опцій «Миша» представлений на рис.4.

Рис.4 Пункт опций «Мышь»
Рис.4 Пункт опцій «Миша»

 

Тут Ви можете задати дії програми за певним кліку миші. Також у цьому пункті є дуже зручна, на наш погляд, функція – показувати підказку тільки при натиснутій клавіші. Якщо ця функція активована, то NeoDic буде намагатися перекласти будь-яке слово, на яке ви навели миша. Іноді спливаюча підказка з перекладом заважає читанню тексту, закриваючи собою інші слова. Щоб цього уникнути, поставте галочку напроти пункту “Показувати підказку тільки при натиснутому” і виберіть клавішу, в даному випадку ми обрали «Shift». Тепер, щоб підказка з перекладом з’явилася, на слово потрібно навести мишку і натиснути Shift.

У пункті «Підказка» (рис.5) Ви можете вибрати стиль підказки з перекладом слова.

Рис.5 «Подсказка»
Рис.5 «Підказка»

 

Наступний пункт «Інші» представлений на рис.6.

Рис.6 «Другие» опции
Рис.6 «Інші опції

 

Ви можете додати перекладач NeoDic в автозавантаження, вибравши пункт «Завантажувати при старті Windows, змінити мову інтерфейсу, відключити повідомлення «Слово … не знайдено у словнику» і т. д.

Ще однією функцією NeoDic, на яку ми радимо звернути особливу увагу, є вбудований словник. Словник можна відкрити, клацнувши по значку NeoDic (див. рис.1) правою кнопкою миші і вибравши відповідний пункт (рис.7).

Рис.7 «Словарь»
Рис.7 «Словник»

 

Введіть будь-яке слово. Якщо воно є в базі NeoDic, то дане слово буде перекладено.

Поруч з полем для введення слова знаходиться поле перемикання мов словника (англо-російський, російсько-англійський і т. д.).

На момент написання даної статті в базі NeoDic перебувало 69028 слів.

Подивитися інформацію про словника Ви можете натиснувши на відповідну кнопку (див. рис.7).

На цьому наша розповідь про безкоштовне перекладача NeoDic завершений.

Якщо у Вас залишилися питання, задайте їх на нашому форумі.

Джерело: http://superfly.org.ua/