Космічний телескоп nasa spitzer зумів зробити нову приголомшливу фотографіюгігантської туманності у формі ока. Це найяскравіша і близька до нашої планети, яка знаходиться в 700 світлових роках від нашої планети в сузір’ї.

Туманність отримала офіційну назву спіраль, проте в мережі її охрестили»оком бога”. На фото видно хмари пилу і газу, які поширюються по діаметру вдва світлових року навколо центрального білого карлика, а між ними є область глибокого вакууму. Пил змушує білий карлик світитися червоними плямами. Подібні планетарні туманності утворюються тоді, коли у зірки, такий як нашесолнце, закінчується паливо: вона починає розширюватися, її зовнішні слоівздуваются, а ядро стискається.

Зірка на зображенні викинула величезну кількість своєї речовини багато тисяч років тому, і через зіткнення всередині хмари утворився великий масив пилу. Подібне очікує інаше сонце через 5 мільярдів років. Побачити спіраль можна в ясну безмісячну ніч за допомогою бінокля.також в nasa пообіцяли в цьому місяці опублікувати фотографії їх самих любимихтуманностей.