Intel слідом за amd і nvidia готується до релізу власної технології поліпшення якості зображення в іграх. Компанія вже надала деяким розробникам можливість випробувати фірмове рішення під назвою xess і продемонструвала його в дії на прикладі тайтла the riftbreaker.

Intel xess-це технологія масштабування на основі нейронних мереж. Спеціально навчені ші-алгоритми враховують дані вхідних кадрів, обробляють їх і підвищують роздільну здатність зображення. В результаті картинка згладжується, як при нативному апскейлінгу, але не перевантажує gpu. В опублікованому відеоролику алгоритм масштабує зображення з 1080p до 4k зі збереженням високої деталізації і контрастності.

Нова технологія суперсемплінгу працює з інструкціями dp4a і xmx і буде підтримуватися вже представленими відеокартами сімейства dg1 (xe-lp), а також прийдешньою серією графічних прискорювачів intel xe-hpg (dg2). Обмежену підтримку фірмового рішення, за запевненням компанії, отримають і gpu інших брендів. Офіційний реліз intel xess має відбутися наступного року.