Корпорація alphabet заснувала нову фірму під назвою isomorphic labs, яка має намір використовувати штучний інтелект для відкриття нових фармацевтичних препаратів. Як повідомляється, новий проект буде використовувати досягнення лондонською лабораторією deepmind належить компанії alphabet, чий штучний інтелект з неймовірною точністю пророкує форму білків за допомогою алгоритму під назвою alphafold2.

“мені дуже приємно повідомити про створення в alphabet нової компанії-isomorphic labs-промислового підприємства з місією по-новому поглянути на весь процес відкриття ліків основі ші і в кінцевому підсумку, змоделювати і зрозуміти деякі ключові життєві процеси”, – заявив у своєму блозі деміс хассабіс, засновник і виконавчий директор isomorphic labs і deepmind.

Представник компанії повідомив виданню the verge, що isomorphic labs і deepmind залишаться окремими компаніями, незважаючи на використання кілька схожих методів. Крім того, isomorphic labs, можливо, не буде розробляти власні ліки, а буде продавати свої моделі через розвиток партнерських відносин з фармацевтичними компаніями.

Хоча ця новина облетіла весь світ, isomorphic labs – не перша компанія, яка намагається застосувати ші для медичних відкриттів. Nvidia співпрацює з astrazeneca, schrödinger та університетом флориди, намагаючись застосувати ai для дослідження ліків. Pfizer у співпраці з watson від ibm працює над створенням імуно-онкологічних препаратів. Нарешті, ubc у співпраці з microsoft також намагаються використовувати свої хмарні обчислення в розробці нових ліків.

У своєму блозі хассабіс підкреслює, що deepmind вже більше десяти років знаходиться на передньому краї розвитку сучасного штучного інтелекту, в основному за допомогою таких ігор, як alphago, програма, яка обіграла чемпіона світу з гри го. Тепер хассабіс вважає, що ці “техніки і методи стали досить потужними і складними, щоб їх можна було застосовувати для вирішення реальних проблем, включаючи наукові відкриття”. Якщо його надії виправдаються, ми можемо стати свідками нової революційної ери в розробці ліків.