Текст заявки: Здрастуйте, зіткнувся з такою проблемою. Потрібно відправити кілька малюнків по e-mail, але швидкість Інтернет з’єднання низька, а малюнки важать багато (кожен більше 3 мб). Пробував створити архів, допомагає, але не сильно. Чи можна зменшити розмір зображень без істотної втрати якості?

Практично всі графічні редактори дозволяють істотно зменшити розмір картинки в Мб без видимої на око втрати якості. Однак для цих цілей можна обійтися штатним і засобом від MS Office, в цьому випадку Вам не доведеться шукати і встановлювати якийсь графічний редактор. У даній статті я розповім, як зменшити розмір малюнка за допомогою диспетчера малюнків Microsoft Office.Для початку роботи по зменшенню розміру Вам необхідно відкрити потрібний Вам малюнок за допомогою диспетчера малюнків Microsoft Office (Microsoft Picture Manager). Для цього клікніть по малюнку правою кнопкою миші і виберіть пункт «Відкрити за допомогою», а потім Microsoft Picture Manager (Рис.1). Якщо Microsoft Picture Manager відсутня в списку, то, скористайтеся пунктом «Вибрати програму і виберіть його зі списку запропонованих програм.


Рис.1 Відкриття картинки з допомогою Microsoft Picture Manager

Після цього Ви побачите картинку, відкриту в Microsoft Picture Manager(Рис.2).
Рис.2 Картинка, открытая в Microsoft Picture Manager
Рис.2 Картинка, відкрита в Microsoft Picture Manager

Зверху розташовано основне меню програми («Файл», «Правка», «Вид» і т. д.). Для того щоб змінити розмір зображення клікніть по напису «Змінити малюнки», розташованої нижче основного меню Microsoft Picture Manager (Рис.3).

Рис. 3 Сжатие рисунков
Рис. 3 Стискання малюнків

Для того щоб зменшити розмір зображення у спливаючому меню зліва виберіть розташоване останнім засіб «Стискання малюнків» (Рис.4).

Важливо відзначити, що в цьому ж вікні можна змінити і фізичні габарити малюнка, для цього Ви можете скористатися засобом «Зміна розміру».

Рис.4 Выбор типа сжатия рисунка
Рис.4 Вибір типу стиснення малюнка

Після цього виберіть тип стиснення малюнка. Для кожного типу стиснення вказані вихідний розмір і розмір після стиснення, а також фізичний розмір зображення (вимірюється в точках). В даному випадку я вибрав розмір стиснення для »Документів». Як показано в довідковій інформації, при цьому типі стиснення фізичні габарити малюнка будуть рівні 1024*768 пікселів, а розмір малюнка стане рівним 301 Кб, замість вихідного 2,88 МБ (тобто розмір малюнка зменшиться більше, ніж у 9 разів). При цьому підсумковий розмір після стиснення може виявитися ще менше очікуваних 301 Кб. Вибравши інші типи стиснення (для Веб-сторінок» або «Повідомлення електронної пошти»), Ви зможете домогтися ще більш істотного зменшення розмірів малюнка, однак, це призведе і до зменшення його габаритів. Після вибору типу стиснення, просто натисніть «ОК». А потім збережіть картинку, вибравши відповідний пункт у меню «Файл». Я рекомендую Вам вибрати пункт «Зберегти як» і задати картинці інше ім’я, щоб не втратити вихідний малюнок. Після цього перевірте розмір файлу (клацніть по ньому правою кнопкою і виберіть пункт «Властивості». В моєму випадку розмір малюнка після стиснення став дорівнює 180 Кб.

Джерело: http://free-review.net.ua/