З цієї статті ви дізнаєтеся, як зробити або прибрати виноски в Ворді. А також про те, що таке кінцеві виноски.

Виноски – це невеликі примітки до тексту, звичайно розміщаються внизу сторінки і відокремлюються від основного тексту горизонтальною рискою. Шрифт виноски в документах роблять меншого розміру шрифту основного тексту.

Кожна виноска в документі має позначення у тексті спеціальним знаком виноски – зазвичай маленької цифрою у верхньому регістрі.

Додавання виноски в документ MS Word 2007 / 2010

Для того, щоб зробити в MS Office Word 2007 (2010) виноску, розглянемо складний приклад.

Припустимо, у нас є фрагмент довільного тексту в документі Word (рис. 1):

Рис. 1. Фрагмент текста в Word 2010.
Рис. 1. Фрагмент тексту в Word 2010.

 

Для того, щоб додати зноску в текст, встановіть курсор в тому місці тексту, де буде зноска – посилання на пояснювальний текст.

Потім у стрічці інструментів, виберіть вкладку «Посилання», а в блоці інструментів «Виноски» натисніть кнопку «Вставити виноску»(рис. 2):

Рис. 2. Добавление сноски.
Рис. 2. Додавання виноски.

 

Після додавання виноски курсор переміститься в нижню частину аркуша документа, де відображається номер виноски і горизонтальна риса. Тут потрібно вказати сам текст інструкцій для нової виноски. Наприклад, як показано на рис. 3:

Рис 3. Добавленная сноска с пояснительным текстом.
Рис 3. Додана виноска з пояснювальним текстом.

 

Програма Microsoft Word пропонує можливість переглянути пояснення до виносці відразу в тексті. Це означає, що немає необхідності прокручувати документ до кінця сторінки, щоб прочитати пояснення до виносці – достатньо лише підвести курсор миші до цифри-номеру виноски або до речі, після якого ця цифра стоїть, і затримати на кілька секунд. З’явиться спливаюча підказка, в якій буде текст, доданий нами, як пояснює, внизу сторінки (рис. 4):

Рис 4. Поясняющий текст сноски в виде всплывающей подсказки.
Рис 4. Пояснювальний текст виноски у вигляді спливаючої підказки.

 

Кінцеві виноски в MS Word 2007 / 2010

Кінцеві виноски – це звичайні виноски в документі Word. Відрізняються лише тим, що горизонтальна лінія і пояснювальний текст розташовуються в кінці документа. Це означає, що якщо Ваш документ займає менше однієї сторінки, то пояснювальний текст буде відразу під основним текстом документа (рис. 5):

Рис. 5. Добавленная концевая сноска.
Рис. 5. Додана кінцева виноска.

 

У той же час, якщо документ займає, наприклад, 10 сторінок, а цифра-вказівник знаходиться на першій сторінці, то пояснювальний текст буде розташовуватися в кінці документа, тобто на десятій сторінці.

Щоб додати кінцеву виноску в документ Word, виберіть інструментів на стрічці вкладку «Посилання», потім в блоці інструментів «Виноски» натисніть кнопку «Додати кінцеву виноску» (рис. 6):

Рис. 6. Добавление концевой сноски.
Рис. 6. Додавання кінцевої виноски.

 

Щоб прибрати кінцеву виноску, потрібно виконати ті ж дії, що і при видаленні звичайної виноски в документі Word (див. нижче).

Видалення виноски з документа MS Word 2007 / 2010

Щоб прибрати виноску, не потрібно викликати спеціальні команди в програмі Word. Для видалення виноски досить встановити курсор після цифри-номери виноски, натиснути клавішу «Backspace» (Пробіл) на клавіатурі, що призведе до виділення цифри, потім натиснути клавішу «Delete», тобто просто видалити цей символ. В результаті, виноска, пов’язана з цією цифрою, автоматично віддаляється.

 

Ця невелика стаття покликана допомогти початківцям користувачам програми Microsoft Office Word 2007 (2010) у роботі з виносками в документах. В разі виникнення питань чи побажань, будь ласка, залиште коментар нижче. Ми отримаємо повідомлення і постараємося якомога швидше відреагувати.

Також у верхній частині статті розташовуються кнопки соціальних мереж. Якщо стаття здалася Вам цікавою, будь ласка, натисніть кнопку «Мені подобається» і поставте галочку «Розповісти друзям». Цим ви дуже підтримайте проект! Спасибі!

Джерело: http://fuck-hack.com/