Найближчим часом по амстердамських каналах почне курсувати безпілотний човен з електродвигуном, який зможе перевозити пасажирів або доставляти товари, а також передбачена модифікація, яка займеться збором побутових відходів.

Тут і далі джерело: reuters.com

Транспортний засіб отримав назву roboat (»роботизований човен”). Проект розроблений амстердамським інститутом передових міських рішень (amsterdam’s institute for advanced metropolitan solutions) і массачусетським технологічним інститутом. Проект допоможе місту подолати транспортну проблему: на вузьких вулицях міста постійно створюються дорожні затори, і ситуація ускладнюється з розвитком електронної комерції та доставки. У той же час, а амстердамі багато водних каналів.

Проект розроблявся чотири роки, і тільки на цьому тижні були представлені два повнорозмірні човни. Одним з перших варіантів практичного застосування roboat стане збір сміття. Зазвичай це завдання вирішується за допомогою вантажівок, проте великі машини незручно використовувати на вузьких вулицях амстердама. Стоять біля берега плавучі роботи зможуть використовуватися в якості сміттєвих контейнерів, які в міру наповнення самостійно повертаються на базу. Міська адміністрація підтримала цю ідею-пілотний проект стартує на початку майбутнього року.

Roboat обладнується 12-осередкової батареєю від murata, її ємність становить 12 квт·год, вона забезпечує машині 8 годин автономної роботи при робочій напрузі 48 в.у разі необхідності ємність акумулятора можна подвоїти. Човен виконана в алюмінієвому корпусі розмірами 2 × 4 м при масі 1200 кг. Нижче ватерлінії машина являє собою щось на зразок перевернутого дрона: носовий і кормовий гребні гвинти плюс два подруливающих гвинта по бортах дозволяють човні легко маневрувати і ставати на стоянку точніше, ніж це робить людина. Навігація забезпечується встановленим на носі лідаром, декількома камерами і модулем gps. Дозвіл на перевезення пасажирів поки не отримано, але на перспективу заплановано і це.

За словами розробників, roboat стане використовуватися в різних цілях. Човен може стати плавучою сценою, тимчасовим мостом або баржею, тому що є можливість з’єднувати машини один з одним. А в морській версії кілька таких машин зможуть, наприклад, оточити нафтову пляму після розливу, щоб його стримати.