Технологія блокчейн і галас навколо криптовалют привертають багато уваги в останні роки. Не залишилися осторонь і зловмисники, які використовують можливості блокчейна, щоб заволодіти чужими фінансами. Згідно з даними компанії atlas vpn, кіберзлочинці вкрали більше $1 мільярда в криптовалюті в третьому кварталі 2021 року.

Хоча зловмисники не гребують будь-якими популярними криптовалютами, відзначається, що екосистема ethereum постраждала від найбільшого числа зломів, а власники цієї валюти втратили найбільше грошей через дії кіберзлочинців. Вони, за підрахунками slowmist hacked, втратили $803 427 798. На екосистему ethereum довелося 20 великих атак. Одним з наймасштабніших пограбувань стала атака на мережу poly network, в ході якої було вкрадено $610 мільйонів.

Atlasvpn.com

На кріптовалютние біржі було скоєно п’ять атак, в ході яких вони втратили $114 мільйонів. Причому $90 мільйонів були вкрадені в результаті злому біржі liquid. Екосистема binance smart chain зазнала семи атак і втратила $23 мільйони в третьому кварталі цього року. В ході 28 атак на дрібні кріптовалютние екосистеми було вкрадено $193 мільйони.

Atlasvpn.com

Успіх атак, пов’язаних з криптовалютами, привертає все більше злочинців. У той час як технічно підковані хакери шукають експлойти в кріптовалютних екосистемах, шахраї вигадують хитрі схеми для обману користувачів. За перші три квартали цього року було проведено 146 атак, пов’язаних з криптовалютою. Це більше, ніж будь-який інший рік.

Atlasvpn.com

Для порівняння, за весь минулий рік було зафіксовано 122 злому. А рекордним раніше був 2019 рік, коли число атак зросло на 58% в порівнянні з 2018 роком і досягло 133 випадків. Важливо відзначити, що в четвертому кварталі 2021 року цифра продовжує зростати. Повідомляється, що основною метою кіберзлочинців як і раніше залишається екосистема ethereum.