У цій статті ми розповімо, як можна зробити зміст (зміст) документа з робочими посиланнями на розділи у Microsoft Office Word 2007 або 2010.

Створення простого змісту в Microsoft Office Word 2007/2010

Пояснити це найлегше на прикладі.

Створимо документ з декількома розділами, кожен з яких буде мати свою назву (Рис. 1):

Рис. 1. Приклад документа з 5 головами.

 

Для того, щоб програма Word «зрозуміла», що назви розділів – це пункти майбутнього змісту, необхідно до кожного назвою застосувати особливий стиль «Заголовок». Для цього виділіть назва розділу (пункту майбутнього меню) пахвою. Після цього на вкладці «Головна» Стрічки Інструментів Word, в розділі «Стили» виберіть стиль «Заголовок 1» (Рис. 2):

Рис. 2. Застосування стилю «Заголовок 1» до назви глави.

 

Після цього зовнішній вигляд (стиль) виділення заголовка може змінитися. Можна вручну додати йому той стиль, який потрібен. Наприклад, можна вказати йому знову чорний колір (після застосування стилю «Заголовок 1» колір змінився на блакитний). Ці зміни вже не вплинуть на те, включить Microsoft Word 2007, цей пункт в майбутнє Зміст чи ні. Головне – вказати стиль, як показано на малюнку 2.

Те ж саме потрібно зробити з усіма заголовками в документі.

Для зручності можна виділити всі заголовки відразу і застосувати стиль «Заголовок 1» відразу до всіх заголовків. Для цього, виділивши потрібний заголовок, натисніть клавішу «Ctrl» і не відпускайте її, поки не виділіть наступний заголовок. Потім відпустіть клавішу «Ctrl», прокрутіть документ до наступного заголовку і, знову натиснувши Ctrl, виділіть його. Це дозволить застосувати стиль «Заголовок 1» відразу до всіх назв розділів у документі.

Тепер, коли до всіх заголовків застосований стиль «Заголовок 1», можна приступити до створення Змісту. Для цього весь текст потрібно зсунути на одну сторінку вниз, встановивши мишкою курсор перед текстом першого рядка документа. І утримувати клавішу «Enter», поки текст не зрушиться на одну сторінку вниз.

Тепер установіть курсор на початку першої рядки документа. Тут буде створено Зміст. Відкрийте вкладку «Посилання» Стрічки Інструментів Word і в розділі «Зміст» (ліва частина стрічки, натисніть кнопку «Зміст» (Рис. 3):

Рис. 3. Створення змісту.

 

Розкриється випадаючий список з різними варіантами змісту.

Виберіть «Автособираемое зміст 1» (Рис. 4):

Рис. 4. Вибір типу змісту.

 

На початку Вашого документа з’явиться автоматично зібране Зміст (Рис. 5) із зазначеними номерами сторінок для кожної глави.

Рис. 5. Створене Зміст.

 

Але на рисунку 5 видно, що номер сторінки для всіх розділів однаковий. Це сталося тому, що ми розмістили всі заголовки на одній сторінці, а потім зігнали все на одну сторінку вниз. Додамо переноси рядків між розділами, щоб побачити, як працює автоматична нумерація розділів у змісті. Це важливо ще й тому, що тут ми покажемо, як оновлювати зміст.

Додавши довільну кількість переносів рядків між розділами, поверніться до Змісту.

Підведіть мишу до слова «Зміст» і клацніть по ньому лівою кнопкою миші (Рис. 6):

Рис. 6. Оновлення Змісту.

 

З’явиться наступне вікно (Рис. 7):

Рис. 7. Оновлення Змісту.

 

У цьому віконці пропонується вибрати: оновити лише номери сторінок розділів документа або повністю оновити зміст (заголовки розділів та їх склад). Щоб виключити непорозуміння, пропонуємо завжди вибирати пункт «Оновити цілком». Виберіть зазначений пункт і натисніть кнопку «ОК».

Результат оновлення Змісту показаний на малюнку 8:

Рис. 8. Оновлене зміст.

 

Створення багаторівневого змісту в Microsoft Word 2007/2010

Створення багаторівневого змісту не сильно відрізняється від створення звичайного.

Щоб створити багаторівневий зміст у Microsoft Word, додамо в одну з глав нашого прикладу кілька підпунктів. Для цього затисніть клавішу Ctrl і клацніть лівою кнопкою миші по будь-якого пункту в змісті. Word автоматично перемістить курсор до обраної чолі.

Додайте кілька підзаголовків як показано на малюнку 9:

Рис. 9. Підзаголовки.

 

Потім виділіть ім’я кожного підзаголовку і на вкладці «Головна» Стрічки Інструментів Word в розділі «Стили» виберіть стиль «Заголовок 2» (Рис. 10):

Рис. 10. Застосування Стилю «Заголовок 2» для Голів Другого рівня.

 

Тепер поверніться до Змісту. Підведіть мишу до слова «Зміст» і клацніть по ньому лівою кнопкою, у віконці, що з’явилося, виберіть «Оновити цілком» та натисніть кнопку «ОК».

Ваше новий зміст з двома рівнями заголовків має виглядати приблизно так (рис. 11):

Рис. 11. Багаторівневе Зміст.

 

На цьому інструкція по створенню Змісту (змісту) у Microsoft Office Word завершена.

У разі виникнення будь-яких питань чи побажань, пропонуємо скористатися формою нижче для коментарів. Ми отримаємо повідомлення про Вашому повідомленні і постараємося якомога швидше відреагувати.

Удачі в освоєнні програм Microsoft Office!

Джерело: http://mobigame.com.ua/