Текст заявки: Добрий день! Як створити iso-образ диска?

Існує безліч програм, для створення дисків. У даній статті я розповім про безкоштовній програмі CDburnerXP, з допомогою якої можна створювати iso-образ диска.

CDburnerXP – безкоштовна програма, скачати її можна з офіційного сайту тут.

Також на офіційному сайті Ви прочитати online довідку про програму англійською мовою.

Установка програми:

Перед початком установки програма може запропонувати встановити .NET Framework , якщо у Вас не встановлена дана технологія програма CDburnerXP, запропонує Вам перейти на сайт і встановити .NET Framework версії 2 або вище. Установка .NET Framework відбувається дуже просто. Ви зберігаєте файл, запустіть його і далі дотримуйтесь інструкцій майстра установки. Інтерфейс установки російська.

Якщо ж у Вас вже встановлений .NET Framework v2.0 або вище, то майстер установки відразу ж почне установку CDburnerXP. В процесі установки потрібно прийняти умови ліцензійної угоди. Для цього клікніть на гурток « я приймаю умови угоди», інакше програма не буде встановлена.

Потім відкривається вікно «Вибір директорії установки», натисніть «Далі». Після цього відкриється вікно «Вибір компонентів установки». Я рекомендую Вам здійснити повну установку, для цього просто натисніть «Далі». Потім програма запропонує вибрати місце для створення ярликів. Натисніть «Далі». Після цього відкриється вікно вибору додаткових завдань. Тут Ви відразу ж можете зв’язати всі iso-файли з CDburnerXP. Для цього поставте галочку навпроти фрази «Зв’язати файли ISO (.iso) з CDburnerXP. Натисніть «Далі» (Рис.1).

Рис.1 Установка програми

Потім натисніть кнопку «Встановити». Програма буде встановлена на ваш ПК. Після цього натисніть кнопку «Завершити».

Створення iso-образу диска

Після завершення установки перед Вами відкриється головне вікно програми CDburnerXP.Зверху розташована панель управління. У центрі екрана меню програми (Рис.2).

Рис.2 Головне меню

Для того щоб створити iso-образ Вам потрібно вставити диск, з якого хочете зняти образ в Ваш CD привід. Не забудьте це зробити.

Тепер можна безпосередньо перейти до опису створення iso-образу диска. Для цього скористаємося пунктом 1 («Диск»). Відкриється головне вікно програми CDburnerXP. Потім, скористаємося ще однією панеллю управління, розташованої посередині екрану програми. Для вибору диска, з якого буде знято образ, натисніть кнопку «Додати» (Рис.3).

Рис.3 Початок створення проекту iso-образу

Після цього відкриється вікно для вибору файлів. Клікніть подвійним клацанням лівою кнопкою миші по потрібному файлу(Рис.4).

Рис.4 Вибір файлу

Обраний Вами файл переміститься вниз і утворює готовий проект. Проект iso-образу готовий потрібно просто зберегти. Для цього натисніть «Файл» – «Зберегти проект як ISO файл» (Рис.5).

Рис.5 Збереження проекту

Відкриється вікно, в якому Ви можете змінити назву файлу. Натисніть «Зберегти». Збережений проект за замовчуванням буде знаходитися в папці CDBurnerXP Projects, але Ви можете вибрати будь-яку іншу папку або створити нову (наприклад, папку на робочому столі). На цьому процес створення iso-образу завершений. Створений образ буде зберігатись у вказаній Вами теці в архіві. Папка CDBurnerXP Projects знаходиться в папці «Мої документи» (Рис.6).

Рис.6 Готовий проект iso-образу

Запис iso-образу на диск

Для того, щоб записати створений iso-образ на диск в головному меню програми виберіть пункт «Записати ISO образ на диск і натисніть кнопку «Відкрити» (Рис.7).

Рис.7 Головне меню. Запис iso-образ на диск

Після цього відкриється вікно для вибору файлу для запису (Рис.8).

Рис.8 Вибір файлу

Клацніть 2 рази лівою кнопкою миші по iso-образу, який ви хочете записати на диск. Відкриється вікно запису iso-образу на диск (Рис.9).

Рис.9 Параметри запису iso-образу на диск

Зверху розташовано меню. Зараз ми знаходимося в пункті «Опції запису ISO». Нижче розташований рядок меню, що визначає шлях до записываемому файлу. За замовчуванням це C:\Documents and Settings\admin\Мої документи\CDBurnerXP Projects\Ваш файл.іѕо. Ще нижче Ви можете вибрати привід, швидкість запису файлу на диск. Звертаємо Вашу увагу, що чим нижче швидкість запису, тим якісніше вона здійснюється. Також тут розташовано меню методу запису. Якщо Ви обираєте пункт «Disc at Once» це означає, що крім записуваного файлу ніякі інші файли на диск записуватися вже не будуть (за умови, що у вас CD-R диск). Якщо ж Ви виберете пункт «Session at Once», то Ви зможете потім записати ще якісь файли на цей же диск.

Увага: перед тим як почати запис iso-образу на диск, переконайтеся, що порожній диск вставлений в Ваш CD привід. Потім натисніть кнопку «Записати диск» (Рис.10).

Рис.10 Запис iso-образу

Під час запису Ви будете побачите прогрес запису iso-образу на диск. Після завершення запису натисніть кнопку «ОК». На цьому процес запису завершено, Ви можете залишити програму. Якщо у Вас залишилися якісь питання, напишіть про це в коментарях до цієї статті або на . Будемо раді допомогти Вам.

Джерело: http://astral-td.com.ua/