Генеральний директор державної корпорації “роскосмос” дмитро рогозін на 72-му міжнародному астронавтичному конгресі повідомив про можливість переговорів з nasa на тему здійснення перехресних пілотованих польотів.

Тут і нижче зображення spacex

Мова, зокрема, йде про відправку російських космонавтів на кораблях crew dragon компанії spacex, очолюваної мільярдером ілоном маском. За словами пана рогозіна, ці апарати показали достатню надійність, щоб космонавти рф могли літати на них в рамках перехресних польотів.

«з нашої точки зору, spacex напрацювала достатній досвід, щоб можна було відправляти на їх кораблях і представників наших екіпажів», — наводить тасс заяви керівника «роскосмосу».

Фактичні переговори з nasa на дану тему повинні відбутися вже на цьому тижні. “думаю, завтра, коли будемо зустрічатися з моєю американською колегою з nasa, обговоримо це питання, однозначно, і будемо обговорювати предметно космонавтів, які полетять на crew dragon, і готові обговорювати американських астронавтів, які полетять на “союзі”», — заявив пан рогозін.

Додамо, 72-й міжнародний астронавтичний конгрес проходить в дубаї з 25 по 27 жовтня 2021 року. “роскосмос” вперше представляє за кордоном макети багатоцільового лабораторного модуля “наука«, орбітального комплексу» зевс” і транспортно-енергетичного модуля для мкс.