Текст заявки: Здрастуйте! У мене виникла така ситуація, коли мені потрібно було, щоб знайомий роздрукував мій проект на кольоровому принтері великого формату, але у нього не було потрібної програми. Чи можливо якось обійтися без установки на комп’ютер?

Так, це можливо. Для цього можна скористатися програмою doPDF. Вона безкоштовна, викачати її можна з офіційного сайту розробників. Також можна скористатися прямим посиланням на сторінку завантаження.

На момент написання даної статті, на сторінці завантаження doPDF знаходиться чотири посилання на дзеркальні сайти для скачування (Рис. 1).


Рис. 1. Фрагмент сторінки завантаження програм.

Установка програми

Після завантаження програми запустіть на виконання файл “dopdf-7.exe” (поточна версія програми). Можливо, система попередить про небезпеку запуску файлів такого типу з невідомого джерела наступним віконцем (Рис. 2).

Рис. 2. Предупреждение системы безопасности Windows.
Рис. 2. Попередження системи безпеки Windows.

У разі появи такого віконця дозвольте запуск doPDF, натиснувши кнопку “Запустити”. Установка починається з появи вікна для вибору мови, на якому будуть відображатися повідомлення процесі установки (Рис. 3).

Рис. 3. Выбор языка установки.
Рис. 3. Вибір мови установки.

Відкриється вікно привітання програми установки (Рис. 4). Натисніть “Далі”.

Рис. 4. Окно приветствия.
Рис. 4. Вікно вітання.

На наступному етапі потрібно ознайомитися з ліцензійною угодою, вибрати “Я приймаю умови угоди” (Рис. 5) і натиснути “Далі”.

Рис. 5. Лицензионное соглашение.
Рис. 5. Ліцензійна угода.

Відкриється вікно вибору каталогу установки програми (Рис. 6). Ви можете вибрати будь-яке розташування, наприклад, встановити програму на інший жорсткий диск комп’ютера. Для цього натисніть кнопку “Огляд”. Після вибору каталогу натисніть “Далі”.

Рис. 6. Выбор каталога установки.
Рис. 6. Вибір каталогу для установки.

Після цього програма інсталяції запропонує вибрати, чи буде новий принтер використовуватися за замовчуванням (Рис. 7). Справа в тому, що установка doPDF фактично полягає у додаванні нового віртуального принтера в систему, на який можна буде відправляти файли з будь-якої програми. Якщо поставити галочку “Використовувати за замовчуванням”, то при відправці файлів на друк за замовчуванням буде використовуватися цей принтер. По ідеї, це може дозволити уникнути небажаної друку з необережності в майбутньому, проте для звичної друку документів за допомогою звичайного принтера Вам доведеться вибирати його зі списку доступних принтерів (віртуального (doPDF принтера і фізичного).

Рис. 7. Настройка принтера.
Рис. 7. Настройка принтера.

Приємною особливістю doPDF є підтримка величезної кількості мов. На рисунку 8 показано вікно вибору, де можна відзначити галочками потрібні для установки мови. Також є кнопки “Виділити все”, щоб встановити всі можливі мови і “Зняти всі відмітки”. Після завершення вибору мов натисніть “Далі”.

Рис. 8. Выбор языков интерфейса.
Рис. 8. Вибір мови інтерфейсу.

З вибраних на попередньому кроці мов програма запропонує вибрати той, який буде включений за замовчуванням (Ндс. 9). Клікніть по потрібному мови та натисніть “Далі”.

Рис. 9. Выбор языка по умолчанию.
Рис. 9. Вибір мови за замовчуванням.

Всі налаштування завершено і можна приступити до установки. При бажанні, можна повернутися назад і змінити деякі параметри. Для цього натисніть “Назад” (Ндс. 10). Для початку інсталяції, натисніть кнопку “Встановити”.

Рис. 10. Готовность к установке.
Рис. 10. Готовність до встановлення.

Установка doPDF (залежно від версії та оформлення системи вікно індикатор може виглядати по-іншому) (Рис.11).

Рис. 11. Индикатор установки.
Рис. 11. Індикатор установки.

Далі пропонується вибрати перезавантажити комп’ютер зараз або пізніше. У будь-якому випадку, ми настійно рекомендуємо перед використанням doPDF здійснити перезавантаження (Рис.12).

Рис. 12. Решение вопроса о перезагрузке компьютера.
Рис. 12. Вирішення питання про перезавантаження комп’ютера.

{mospagebreak heading=Установка програми &title=Робота з програмою}

Робота з програмою

Тепер, після завершення установки, можна з будь-якої програми відправити на друк у файл .pdf потрібні сторінки або картинки. Наприклад, потрібно показати кому-небудь документ, створений у програмі MS Office Word 2007, у кого цієї програми на комп’ютері немає. В цьому випадку потрібно відкрити файл, вибрати “Друк”, в налаштуваннях друку вибрати принтер “doPDF” і натиснути ОК: (Рис. 13).

Рис. 13. Выбор принтера.
Рис. 13. Вибір принтера.

Відкриється вікно програми doPDF (Рис. 14). Тут можна вибрати каталог, в який збережеться готовий .pdf-файл. Для цього натисніть кнопку “Огляд”. Після цього натисніть кнопку “ОК”. Програма збереже файл у вказаний каталог.

Рис. 14. Печать в pdf-файл.
Рис. 14. Друк в pdf-файл.

Все готово! Залишилося тільки відправити поштою створений файл. Також його можна використовувати для друку на хорошому обладнанні в друкарні.

Джерело: http://htc-android.com.ua/