Як і очікувалося, apple вчора випустила macos monterey, чергову версію програмної платформи для комп’ютерів mac. Оновлення принесе з собою чимало нововведень, включаючи перероблений браузер safari, покращений facetime з функцією shareplay і багато іншого.

Зображення: apple

Перш за все відзначимо зміни в facetime, яке принесло підтримку просторового звуку, за рахунок чого віртуальне спілкування за допомогою програми стає більш реалістичним. З’явилися додаткові режими мікрофона, що допомагають змінювати звучання голосу. Функція voice isolation усуває всі навколишні шуми, роблячи голос користувача під час спілкування в facetime максимально чітким і природним. Крім того, в facetime з’явилася підтримка портретного режиму і опція розмиття фону, а також інструменту shareplay для спільного перегляду відео і прослуховування музики.

Зображення: apple

Функція airplay дозволяє передавати різний контент з iphone або ipad на mac для його демонстрації. Функція дозволяє одночасно взаємодіяти з різними пристроями apple за допомогою миші і клавіатури комп’ютера mac. Наприклад, користувач може намалювати що-небудь за допомогою apple pencil на своєму ipad і тут же перенести це зображення в додаток на mac для подальшої обробки.

Зображення: apple

Ще розробники додали функції live text і visual lookup, перша з яких дозволяє розпізнавати текст на зображеннях, а друга — визначати на фото тварин, пам’ятки, рослини та ін. Обидві функції використовують ai-алгоритм, який здійснює всі операції на призначеному для користувача пристрої, не звертаючись до хмарних потужностей apple. Такий похід забезпечує високий рівень конфіденційності даних користувача.

Зображення: apple

Фірмовий браузер safari отримав оновлений дизайн, а також кілька нових інструментів, включаючи функцію створення груп вкладок, які можуть синхронізуватися між різними пристроями apple. Функція focus допоможе фокусуватися на виконанні поставлених завдань. З її допомогою можна фільтрувати повідомлення, які надходять від додатків та інших користувачів.

У macos monterey є й інші нововведення, ознайомитися з повним списком яких можна на офіційному сайті apple. Нова версія ос стане доступна для всіх підтримуваних пристроїв найближчим часом.