З цієї статті ви дізнаєтеся, як можна зробити скріншот екрану.

Скріншот екрану (знімок, фотографія) екрана – дуже корисна функція, яка дозволяє швидко сфотографувати екран монітора і зберегти зображення.

Найпростіший варіант – скористатися клавішею PrintScreen на клавіатурі. При цьому на знімку буде видно весь екран Вашого монітора. Під час натискання PrintScreen в буфер обміну скопіюється зображення Вашого робочого столу, який можна вставити в будь-який графічний редактор (як ніби Ви просто скопіювали картинку). Ми не стали сильно заморочуватися і вставили отримане з допомогою PrintScreen зображення в Paint. (рис.1).

Рис.1 Фотография экрана с помощью клавиши PrintScreen
Рис.1 Фотографія екрану за допомогою клавіші PrintScreen

 

Також є можливість сфотографувати тільки активне вікно. У цьому випадку на знімку з’явиться скріншот вікна тієї програми, яка в даний момент використовується. Для цього потрібно натиснути комбінацію клавіш Alt+PrintScreen. Так як зараз у нас активно додаток MS Office Word, то при натисканні Alt+PrintScreen в буфері обміну з’явиться тільки фотографія Word (рис.2).

Рис.2 Фотография экрана с помощью клавиш Alt+PrintScreen
Рис.2 Фотографія екрану з допомогою клавіш Alt+PrintScreen

 

Але часто можливостей клавішу PrintScreen і Alt+PrintScreen не вистачає, щоб зробити необхідний скріншот. Наприклад, якщо Ви хочете вирізати частину зображення і сфотографувати тільки цей шматок. Або якщо зображення не вміщається на екран. В цьому випадку Вам доведеться скористатися спеціальними програмами для роботи зі скріншотами. Таких програм в мережі Інтернет безліч. У цій статті ми розповімо про одного з них – PicPick.

PicPick безкоштовно для домашнього використання програма.

Завантаження програми

Завантажити її можна з офіційного сайту по цьому посиланню.

Просто клікніть по посиланню Click here to Download now, як показано на рис.3, і почнеться скачування PicPick.

 

 

Рис.3 Загрузка программы PicPick
Рис.3 Завантаження програми PicPick

 

Установка програми

Незважаючи на те, що установка PicPick проходить англійською мовою, розібратися в ній не складно. Дотримуйтесь інструкцій майстра установки. Загалом, як зазвичай, нічого важкого. В процесі установки Вам буде запропоновано встановити Яндекс.Бар, зробити Яндекс стартовою сторінкою браузера і зробити Яндекс пошуком за замовчуванням (рис.4). Відзначте галочками необхідні Вам параметри та натисніть Next, після чого продовжиться звичайний процес установки.

Рис.4 Выбор дополнительных опций от Яндекс
Рис.4 Вибір додаткових опцій від Яндекс

 

Робота з програмою

Відразу ж після запуску PicPick нас вітає довідкове вікно програми (рис.5).

Рис.5 Справочная информация о программе Picpick
Рис.5 Довідкова інформація про програму Picpick

 

Зліва розташовано основне меню програми. Подивіться представлені в ньому пункти. Ви без проблем розберетеся, що до чого.

Тепер ми радимо звернути увагу на панель завдань Windows, де з’явилося зображення значка PicPick (рис.6).

Рис.6 Значок PicPick
Рис.6 Значок PicPick

 

Клікнувши на зображення, ми відкриємо робочу панель PicPick (рис.7).

Рис.7 Рабочая панель Picpick
Рис.7 Робоча панель Picpick

 

Оскільки основне завдання програми PicPick – робити якісні скріншоти екрану, на цій функції ми детально і зупинимося.

Для створення скріншотів служить інструмент Захоплення екрану. При натисканні на неї з’являється список доступних опцій (рис.8).

Рис.8 Функция захват экрана
Рис.8 Функція захоплення екрану

 

Ви можете відразу визначити, які дії робити з отриманим скріншотом (Отриманий знімок), а також вибрати формат скріншота (Формат зображення за замовчуванням).

Наприклад, у PicPick є дуже корисна функція захоплення екрану – Вікно з прокруткою. У цьому випадку на скріншоті Ви отримаєте цілий розмір зображення, а не тільки ту частину, яка видна на екрані.

Припустимо, у нас є великий креслення або сторінка сайту, який повністю не влазить на маленький екран нетбука. Можна звичайно зробити кілька скріншотів, а потім склеїти їх в один, але це дуже незручно. Набагато простіше скористатися функцією Вікно з прокруткою. Отже, ми хочемо отримати скріншот цілої сторінки сайту CADETA.RU. Цілком сторінка на екран монітора не поміщається (доводиться скролл), тому для створення скріншоту ми скористаємося програмою PicPick і в меню виберемо функцію Вікно з прокруткою.

Після цього потрібно буде вибрати область (вона підсвічується кольоровою рамкою) і натиснути ліву кнопку миші, PicPick автоматично почне прокручувати екран. Отриманий скріншот, як завжди, з’явиться в буфері обміну. Ми просто вставили його в Paint. Результат на рис. 9.

Рис.9 Скриншот целой страницы сайта
Рис.9 Скріншот цілої сторінки сайту

 

Також у PicPick є досить цікаві функції: виділення, Фіксована область і Довільна область. Як і випливає з назв, скориставшись однією з цих функцій, Ви можете зробити саме той скріншот, який Вам необхідний.

Удачі!

Джерело: http://miranda.org.ua/