Компанія sifive дала про себе знати в якості розробника невеликих ядер з низьким енергоспоживанням для мікроконтролерів в 2016 році. До кінця 2020 року компанія представила чіп, який міг працювати з системою linux, а на цьому тижні вона заявила, що розробила ядро цп, порівнянне з сучасними пропозиціями компаній intel і arm. Sifive вважає, що такі високопродуктивні чіпи можуть використовуватися для самих різних додатків, включаючи системи на кристалах серверного рівня з 128 ядрами.

“високопродуктивне ядро нового покоління sifive знаходиться в межах досяжності сімейства intel rocket lake і arm cortex-a78 з точки зору одноядерної продуктивності”, – сказав джеймс прайор, старший директор з маркетингу продуктів і комунікацій в sifive.

Раніше в цьому році компанія представила ядро загального призначення p550 серії performance, засноване на 64-бітної мікроархітектурі u84. Воно оснащене кешами 2×32 кб l1 і 256 кб l2, fpu з розширеннями маніпулювання бітами і підтримкою багатоядерних конфігурацій, що включають до чотирьох ядер із загальною кеш-пам’яттю l3 об’ємом 4 мб.

Компанія стверджує, що розмір ядра p550 становить 0,23 мм2, якщо воно вироблено по 7-нм техпроцесу, і може працювати на частоті близько 2,4 ггц. Що стосується продуктивності, то p550 отримав оцінку specint 2006 в 8,65 / ггц, що можна порівняти з продуктивністю сучасних ядер arm і x86 ядер. Sifive заявляє, що p550 пропонує триразове підвищення продуктивності на мм2 в порівнянні з arm cortex-a75.

Ядро p550 доступно для ліцензування. Оскільки це лише ядро процесора, покупці можуть додавати до них всілякі спеціальні прискорювачі, інтерфейси вводу-виводу та інше, щоб отримати унікальну систему на кристалі, яка задовольнить їхні потреби.

Ядро нового покоління від sifive для вимогливих до продуктивності додатків засноване на мікроархітектурі, дуже схожою на p550, але з більш високою продуктивністю на такт. Майбутнє ядро також матиме великі кеші l1 до 128 кб і l2 до 2 мб. Крім того, воно підтримує багатоядерну конфігурацію до 16 ядер з 16 мб кеш-пам’яті l3.

Sifive стверджує, що ядро performance наступного покоління може запропонувати на 50% більш високу продуктивність в порівнянні з p550. Крім того, можна буде об’єднати до 128 ядер і працювати з вимогливими до продуктивності додатками. Ядро нового покоління sifive може з часом вирішувати завдання високопродуктивних обчислень (hpc), як це передбачено організацією risc-v international, яка курирує розробку архітектури.