Рідлі скотт повертається до великого кіно, випустивши середньовічний епос “остання дуель” , заснована на реальних подій. На жаль, нового “гладіатора” , якого очікували деякі, не вийшло.

Картина присвячена лицареві жану де карружу (метт деймон), який дізнається, що його друг жак ле грі (адам драйвер) згвалтував його дружину маргарит (джоді комер). Це змушує звернутися сім’ю де карруж до суду, а пізніше і викликати кривдника на дуель, які вже кілька років під забороною. Однак така незвичайна справа змушує короля франції карла vi все ж схвалити її.

Те, що відбувається показують з трьох точок зору, що є цікавою знахідкою, але… Це особливо не потрібно, так як лише одна з них виявляється «правдою». Звичайно, це дозволяє розкрити персонажів з усіх боків, проте подібний підхід до розповіді знижує і так повільний темп.

Дві з половиною години завершуються круто поставленим боєм колишніх товаришів, що після трохи нудних розмов і ходінь героїв туди-сюди дійсно можна назвати родзинкою всієї картини. Так, звичайно, тут є ще кілька видовищних екшен-сцен, але їх всього на хвилин 5.

Так як в “останньої дуелі” багато діалогів, був потрібен міцний акторський склад-і з ним повний порядок. Зірки відіграють на повну, проте в якийсь момент навіть їх майстерність стомлює, незважаючи на цікавий посил про місце жінки в суспільстві.

Разом, ми отримали красиву драму з знаменитостями в головних ролях і приголомшливою дуеллю в кінці. Але донести якусь думку, незважаючи на громіздкий хронометраж, у фільму все ж не виходить.