З цієї статті ви дізнаєтеся, як провести дефрагментацію диска.

Під дефрагментацией диска розуміється процес оптимізації логічної структури диска, при якому відбувається упорядкування зберігаються на ньому файлів. Проведення дефрагментації диска сприяє збільшенню швидкості читання і запису зберігаються на ньому даних, отже, підвищується швидкість роботи встановлених на цей диск програм. Ви можете виконати дефрагментацію диска за допомогою вбудованих засобів Windows або скористатися спеціальними програмами.

Дефрагментація диска за допомогою вбудованих засобів Windows

Відкрийте «Мій комп’ютер», правою кнопкою миші, клацнете по обраному для дефрагментації диска і виберіть пункт «Властивості», відкриється віконце (Рис.1).


Рис.1 Властивості диска

 

Перейдіть на вкладку «Сервіс» (Рис.2).

Рис.2 Вкладка «Сервис»
Рис.2 Вкладка «Сервіс»

 

Для того, щоб провести дефрагментацію диска, натисніть кнопку «Виконати дефрагментацію» (Рис.3).

Рис.3 Подготовка к дефрагментации диска
Рис.3 Підготовка до дефрагментації диска

 

Ви можете провести аналіз і виконати дефрагментацію. Однак, варто врахувати, що штатні засоби Windows можуть використовувати застарілі алгоритми дефрагментації. Для більш глибокої дефрагментації диска були розроблені спеціальні програми. Про одну з них ми розповімо в продовженні цієї статті. Мова піде про Auslogics Disk Defrag.

Дефрагментація диска за допомогою програми Auslogics Disk Defrag

Завантаження програми

Завантажити Auslogics Disk Defrag можна з офіційного сайту по цьому посиланню.

Установка програми

Дотримуючись інструкцій майстра установки, натисніть «Next», потім прочитайте та прийміть умови ліцензійної угоди, виберіть «I accept the agreement» натисніть «Next». Виберіть папку для встановлення програми, натисніть «Next», а потім папку для зберігання ярликів, натисніть «Next» , потім створення іконки на робочому столі. Після цього натисніть кнопку «Finish». На цьому установка програми закінчена.

Робота з програмою

Основне вікно програми Auslogics Disk Defrag представлено на рис 4.

Рис.4 Основное окно программы
Рис.4 Основне вікно програми

 

Для початку ми рекомендуємо Вам виставити оптимальні налаштування програми. Для цього відкрийте вікно «Налаштування» (Рис.5).

Рис.5 Настройки программы вкладка «Языковые настройки»
Рис.5 Налаштування програми вкладка «налаштування мови»

 

Перейдіть на вкладку «Алгоритм» (Рис.6).

Рис.6 Настройки программы вкладка «Алгоритм»
Рис.6 Налаштування програми вкладка «Алгоритм»

 

Ми рекомендуємо Вам поставити галочки навпроти пунктів, показаних на малюнку. З допомогою цих дій Ви зможете збільшити швидкість роботи встановлених на Вашому комп’ютері програм. Подивіться інші вкладки налаштувань Auslogics Disk Defrag. Наприклад, можна включити планувальник дефрагментації диска в певний час (вкладка «Планувальник»). Після цього натисніть «ОК», Ви повернетесь в головне вікно програми (див. рис.4). Після цього має сенс перевірити ступінь фрагментації вибраного диска. Для цього в головному вікні програми виберіть пункт меню «Дія» і натисніть «Аналіз вибраного» (Рис.7).

Рис.7 Анализ фрагментации локального диска
Рис.7 Аналіз фрагментації локального диска

 

Почнеться процес аналізу диска. Після його закінчення, Ви побачите результат (Рис.8).

Рис.8 Результат анализа
Рис.8 Результат аналізу

 

Аналіз показав, що диск має досить високий відсоток фрагментації – 51%. Для дефрагментації диска виберіть пункт «Дія», а потім «Дефрагментація і оптимізація». Почнеться процес дефрагментації диска. Зверніть увагу, що процес дефрагментації і оптимізації диска може зайняти тривалий час. По завершенні Auslogics Disk Defrag представить отриманий результат (Рис.9).

Рис.9 Результат дефрагментации и оптимизации диска
Рис.9 Результат дефрагментації і оптимізації диска

 

З малюнка видно, що тепер відсоток фрагментації диска становить 29%. Це пов’язано з тим, що не всі файли можуть бути успішно дефрагментовані. Для докладного звіту про дефрагментації клацніть за посиланням «Переглянути детальний звіт». Після цього має сенс перевірити диск на помилки і виправити їх при виявленні. Для цього виберіть пункт «Дія», а потім «Перевірити на помилки» -> «Перевірка і виправлення обраного» У випадку, якщо у Вас декілька локальних дисків, перевіряти їх краще окремо. Якщо Ви перевіряєте на помилки не системний диск, то перевірка пройде досить швидко. Після її закінчення Ви побачите таке повідомлення (Рис.10).

Рис.10. Проверка на ошибки не системного диска
Рис.10. Перевірка на помилки системного диска

 

Для того, щоб продемонструвати дане повідомлення, ми спеціально підключили до комп’ютера знімний диск F, на якому не встановлена жодна операційна система, і відзначили галочкою для перевірки на наявність помилок тільки цей диск.

Якщо ж Ви перевіряєте на помилки диск, на якому встановлена операційна система, Auslogics Disk Defrag виведе наступне повідомлення (Рис.11).

Рис.11. Проверка на наличие ошибок системного диска
Рис.11. Перевірка на наявність помилок системного диска

 

В цьому випадку натисніть «Y», а потім Enter. Після цього перезавантажте комп’ютер.

При цьому перед завантаженням Windows буде проведена перевірка системного диска на наявність помилок. Просто зачекайте кілька хвилин, після чого система Windows буде завантажена.

На цьому процес роботи з Auslogics Disk Defrag завершений.

Ваші побажання та питання, пов’язані з програмою, можна залишити на нашому .

Джерело: http://wnro.kiev.ua/