У серпні цього року з’явилися чутки про наміри western digital купити японського виробника флеш-пам’яті kioxia, який успадкував профільний бізнес toshiba в 2018 році. Передбачалося, що американська корпорація запропонує за активи kioxia не менше $20 млрд.тепер джерела повідомляють, що переговори зайшли в глухий кут з ряду причин.

Джерело зображення: reuters

Як зазначає reuters, протиріччя виникли з приводу оцінки активів kioxia. Покупець також не впевнений до кінця, що японська влада схвалить угоду, оскільки новий уряд країни націлений зберігати і примножувати національний потенціал у сфері напівпровідникового виробництва. Головний акціонер kioxia в особі toshiba теж переглядає стратегію, тому спішний продаж активів першої з компаній не відповідає його поточним інтересам.

Western digital, за даними джерела, не відмовляється від намірів придбати активи kioxia на відповідних умовах. Офіційна позиція японської компанії полягає в намірах підібрати підходящий момент для виходу на публічне розміщення акцій. Швидше за все, воно відбудеться лише в наступному році. Об’єднана з wdc компанія kioxia змогла б вийти на третє місце на світовому ринку пам’яті типу nand. Японська влада наполягає на збереженні контролю над ключовими технологіями і виробництвом при угодах такого характеру.