Переговори між intel і sifive закінчилися безрезультатно: компанії не змогли дійти згоди ні з фінансових питань, ні з можливої інтеграції технологій sifive в продуктову лінійку intel. Стартап прийняв рішення шукати інші джерела інвестицій.

Джерело: bloomberg.com

Як повідомило агентство bloomberg з посиланням на анонімні джерела, sifive прийняла рішення залишатися незалежною компанією, а публічне розміщення акцій розглядається в довгостроковій перспективі. Хоча переговори і завершилися, стартап не виключає, що в кінцевому підсумку повернеться до діалогу з intel або іншими сторонами — раніше молода компанія все-таки розглядала можливість бути поглиненою.

Наступного місяця sifive планує розширити набір співробітників до підрозділу, який займається проектуванням центральних процесорів — штат може бути збільшений з 200 до 400 працівників. Компанія розробляє чіпи, здатні конкурувати з продукцією на основі архітектури arm. Sifive є провідним розробником чіпів на основі відкритої архітектури risc-v, яка починає завойовувати популярність як альтернатива x86 і arm.

Risc-v розглядається як спроба перенести стандарти відкритих вихідних кодів в розробку мікросхем, завдяки чому витрати чіпмейкерів можуть істотно скоротитися. Інтерес до sifive зріс після того, як nvidia оголосила про намір поглинути arm, яка, як і sifive ліцензує чіпи і технологічні розробки. У технологічній галузі виникли побоювання, що arm після поглинання компанією nvidia стане менш відкритою до співпраці.

Глава компанії sifive патрік літтл (patrick little) є ветераном напівпровідникової промисловості. Він перейшов в компанію в минулому році з qualcomm, де працював на посаді віце-президента і курирував автомобільний напрямок.