Глава xbox game studios метт буті (matt booty) розповів про те, що співпраця з crystal dynamics для розробки майбутнього перезавантаження perfect dark було очевидним рішенням. І як тільки у microsoft з’явилася можливість стати партнером творців tomb raider, вона за неї вхопилася.

Розповів буті про це в інтерв’ю kinda funny games. За його словами, коли така команда, як crystal dynamics, — з багатою спадщиною, успішними релізами і великою кількістю навичок і зв’язків — стає доступна для співпраці, то упускати її просто не можна. На додаток до цього студію the initiative, яка розробляє нову perfect dark, очолює деріл галлахер (daryl gallagher) — колишній керівник crystal dynamics. “було б дивно, якби я не сказав: “ми повинні знайти спосіб працювати разом””, — додав він.

«це нестандартна ситуація, тому що [crystal dynamics] зазвичай не співпрацює з кимось стороннім [над розробкою ігор], але ми знайшли спосіб домовитися, і я думаю, що це вийшло завдяки особистим зв’язкам»,-сказав метт буті.

Perfect dark була анонсована на the game awards в грудні 2020 року. Над грою працюють колишні співробітники crystal dynamics, naughty dog, infinity ward, santa monica studio, activision blizzard, respawn entertainment, bungie, rockstar games, monolith productions, insomniac games, dice, id software, riot games, cryptic studios, bioware, treyarch, bend studio, nexon та інших студій.