Текст заявки: Підкажіть, як довідатися про тип файла за вмістом? Розширення файлу немає!

Запитували – відповідаємо!

Дуже часто користувачам доводиться стикатися з проблемою, коли файл має певний тип, ми намагаємося його відкрити програмою, що пропонується за умовчанням, а він не відкривається. Наприклад, надсилають поштою текстовий файл (розширення .txt), відкриває його, а там лише незрозумілі символи у величезній кількості. Цей файл цілком може виявитися, наприклад, .rar – архів. Недосвідченому користувачеві може бути абсолютно не зрозуміло, як визначити тип файлу, і якою програмою можна відкрити його. Також можлива ситуація, коли файл має розширення взагалі. У цьому випадку він відображається системою як “невідомий”.

Для того, щоб визначити тип файлу навіть при відсутності розширення, тобто набору символів (як правило, трьох) після крапки у кінці імені файлу, наприклад, “.doc”, “gif”, пропонуємо скористатися безкоштовною програмою File Type Verificator (FTV) компанії Shedko software.

Завантаження програми

Завантажити програму File Type Verificator (FTV) можна з офіційного сайту розробників по посиланню.

Якщо зі скачуванням програми по вищезазначеним посиланням у Вас виникли складнощі, пропонуємо завантажити програму з безкоштовного сервісу “Яндекс.Диск” за цим посиланням. Файл програми відповідає поточній версії (квітень 2011). Адміністрація дуже просить читача статті залишити повідомлення в коментарях, якщо файл не доступний. Спасибі.

Установка програми

Запустіть завантажений файл програми, відкриється вікно майстра установки:

Рис. 1. Начало установки программы.
Рис. 1. Початок установки програми.

 

Натисніть “Далі”, відкриється вікно підтвердження ліцензії:

Рис. 2. Принятие лицензионного соглашения.
Рис. 2. Прийняття ліцензійної угоди.

 

Поставте галочку “Я приймаю умови угоди”, натисніть “Далі”. Відкриється вікно вибору каталогу установки:

Рис. 3. Выбор каталога установки.
Рис. 3. Вибір каталогу для установки.

 

Тут ми рекомендуємо залишити каталог без змін, натисніть “Далі”, потім натисніть кнопку “Встановити”.

Після завершення установки відкриється наступне вікно:

Рис. 4. Завершение установки.
Рис. 4. Завершення установки.

 

Якщо хочете, щоб програма запустилася відразу, залиште галочку біля напису “Запустити File Type Verificator”. Натисніть кнопку “Готово”.

Рис. 5. Запуск программы.
Рис. 5. Запуск програми.

 

Якщо після перезапуску програми Ви побачите, що вона має англомовний інтерфейс, зайдіть в Головному меню пункт “Інструменти” і виберіть пункт “Select Language” (рис. 6):

Рис. 6. Выбор языка.
Рис. 6. Вибір мови.

 

У вікні (рис. 7) виберіть із розкривного списку під написом “Select preferable language” пункт “Russian.ini”, натисніть “ОК” і перезапустіть програму.

Рис. 7. Выбор языка.
Рис. 7. Вибір мови.

 

У разі, якщо російської мови там не виявилося, пропонуємо звернутися до розділу “Русифікація програми”. Якщо ж російський інтерфейс Вам не обов’язковий або він вже є в програмі, наступний підрозділ статті можна пропустити.

Русифікація File Type Verificator

Для русифікації програми File Type Verificator (FTV), необхідно завантажити спеціальний файл (“Russian.zip на цій сторінці.

Тепер необхідно витягти файли з архіву. Для цього можна скористатися таким архіватором, як, наприклад, WinRar. Також на нашому сайті представлена стаття по безкоштовній програмі Zipeg для Windows. Вона дозволяє витягувати файли з архіву. Стаття доступна за .

Розпакуйте всі файли з архіву в яку-небудь тимчасову папку. Після цього скопіюйте їх (там буде 2 файлу: Russian.ini” і “russian.chm”) в папку “langs”. Для цього відкрийте “Мій комп’ютер” (або натисніть на клавіатурі клавіші Win+E”; клавіша Win” має значок системи “Windows” і знаходиться зазвичай поруч із клавішею Ctrl), виберіть диск, який ви вибирали при установці програми (якщо ви встановлювали програму в папку за замовчуванням, то, швидше за все, це диск С:”. Потім зайдіть в папку “Program Files”, знайдіть папку установки програми “FileType Verificator”, і в ній Ви знайдете папку “langs”.

Після цього програму File Type Verificator можна запускати.

Робота з програмою File Type Verificator

Отже, для того, щоб визначити тип файлу по його вмісту, навіть якщо немає розширення, в пункті “Список” Головного Меню виберіть пункт “Додати файл” (рис. 8):

Рис. 8. Добавление файла для анализа.
Рис. 8. Додавання файлу для аналізу.

 

У вікні, виберіть потрібний файл і натисніть “Відкрити”. Файл додасться в таблицю. У колонці “Опис типу файлу” можна побачити встановлений тип файлу (рис. 9):

Рис. 9. Определенный тип файла.
Рис. 9. Певний тип файлу.

 

Основна задача вирішена. Тип файлу відомий.

Якщо у Вас виникли які-небудь питання, будемо раді відповісти на них в “Коментарях” нижче статті.

Можливо, Вас також зацікавить, , а також, .

Джерело: http://techiteasy.org.ua/