З цієї статті ви дізнаєтеся, як можна прискорити роботу комп’ютера.

Як змусити комп’ютер працювати швидше? Це запитання ставлять дуже часто. Зрозуміло, всі відповіді на це питання вже давно отримані, і ніхто не буде винаходити велосипед. У цій статті ми спробуємо систематизувати наші знання з даного питання.

Підвищення швидкодії комп’ютера. Загальні поради:

1. Оновити елементи материнської плати (збільшити оперативну пам’ять, замінити відеокарту, розігнати процесор) – все це дозволить збільшити продуктивність Вашого ПК.

2. Використовувати програмні засоби для оптимізації роботи комп’ютера.

Зрозуміло, перший пункт є радикальним. Не кожен готовий міняти залізо свого комп’ютера, це коштує грошей. І взагалі це заняття досить клопітка.

Ми розповімо, як оптимізувати роботу комп’ютера за допомогою спеціально призначених для цього програм. І, виходячи з концепції сайту мова піде про безкоштовні програми.

Отже, найбільш простим рішенням оптимізації роботи комп’ютера є перевстановлення Windows. Однак, хоча переустановка Windows хороший засіб для підвищення швидкодії комп’ютера, виробляти її кожні 2-3 місяці досить клопітно, оскільки на це потрібен час і бажання. Набагато простіше підтримувати систему в хорошому стані, а Windows має сенс встановлювати 1-2 рази в рік, в залежності від необхідності.

Зараз поговоримо про те, як можна проводити профілактичні дії для оптимізації роботи Вашого комп’ютера. Для початку варто звернути увагу на файл підкачки. Якщо у Вас не самий новий комп’ютер і в ньому менше 8 ГБ оперативної пам’яті, хорошим засобом прискорити роботу ПК є збільшення файлу підкачки в 1.5-2 рази порівняно з об’ємом оперативної пам’яті. Про те, як змінити розмір файлу підкачки, читайте в статті –

Після цього необхідно вибрати якісний антивірус, адже віруси, троянські коні та інші шкідливі для комп’ютера програми в рази уповільнюють його роботу. У розділі Безпека ми знайомимо читачів з безкоштовними засобами для захисту комп’ютера. Однак, на наш погляд, необхідно задуматися про повноцінної платній версії антивіруса, а перераховані на нашому сайті методи підвищення захисту комп’ютера використовувати як додаткові. Адже безпека не та сфера, де варто економити.

Наступним кроком щодо оптимізації роботи комп’ютера може стати дефрагментація диска. Дефрагментація дозволить упорядкувати дані на жорсткому диску, тим самим підвищити швидкість читання інформації, а це дозволить Вашому комп’ютеру працювати швидше. Детальніше про дефрагментації читайте в нашій статті –

Після дефрагментації диска раціонально буде оцінити, які програми знаходяться в автозавантаженні і видалити зайві. Програми, що знаходяться в автозавантаженні, запускаються автоматично із завантаженням Windows, отже, чим більше в автозавантаженні програм, тим довше завантажується Ваша операційна система. Про те, як працювати з автозавантаженням Windows, читайте в статті –

Тепер саме час очистити реєстр Windows від зайвих записів. Очищення реєстру докладно описана в статті – Але перш, ніж щось видаляти, потрібно бути впевненим, що видаляється файл або програма не принесе шкоди роботі операційної системи. А тут уже постає інше питання: як звичайному користувачеві визначити, чи можна видаляти якусь програму? Зрозуміло, опис всіх програм і файлів є в Інтернеті, потрібно тільки їх знайти. Але кілька днів тому нам на очі попалася гарна програма – SlimComputer, яка може допомогти з’ясувати, які програми найбільш сильно завантажують процесор, тим самим сповільнюючи роботу комп’ютера.

SlimComputer присвоює програмами спеціальний рейтинг, наскільки сильно вони гальмують роботу комп’ютера. На підставі цього рейтингу Ви можете вибрати самі великовагові програми та видалити їх.

Програма SlimComputer

Скачати SlimComputer можна з офіційного сайту програми по цьому посиланню.

Установка програми

Запустіть завантажений файл і дотримуйтесь інструкцій майстра установки. Під час установки Вам буде запропоновано встановити додатковий сервіс AVG Security Toolbar від компанії AVG (рис.1).

Рис.1 Установка дополнительных сервисов
Рис.1 Установка додаткових сервісів

 

Даний продукт покликаний допомогти Вам забезпечити додаткову безпеку комп’ютера, але його установка не є обов’язковою. Вона ніяк не позначиться на роботі програми. Натисніть Install, через кілька секунд установка SlimComputer буде завершена.

Робота з програмою

Відразу ж після установки SlimComputer перед Вами з’явиться вітальне вікно програми (рис.2).

Рис.2 Справочная информация
Рис.2 Довідкова інформація

 

Прочитайте цю інформацію і натисніть Continue, після чого перед Вами з’явиться головне вікно програми (рис.3).

Рис.3 Главное окно SlimComputer
Рис.3 Головне вікно SlimComputer

 

Незважаючи на те, що SlimComputer має англійський інтерфейс, користуватися цією програмою дуже просто. Як Ви, напевно, звернули увагу, зліва розташовано основне меню програми. Зараз за замовчуванням відкрито пункт Main. Відразу ж після запуску SlimComputer пропонує провести сканування вашої системи. Для цього натисніть Run Scan. Якщо у Вас відкрито який-небудь Інтернет-браузер, Вам буде запропоновано закрити його на час сканування (рис.4).

Рис.4 Предложение закрыть браузер
Рис.4 Пропозицію закрити браузер

 

Після закінчення перевірки Вам буде представлений звіт (рис.5).

Рис.5 Отчет
Рис.5 Звіт

 

У нашому випадку SlimComputer не вдалося виявити додатків, що уповільнює роботу Windows, і це дуже гарне повідомлення. Наш комп’ютер в повному порядку. Якщо у Вашому випадку SlimComputer виявив програми або надбудови, що знижують продуктивність операційної системи, Вам буде запропоновано від них позбутися. Не бійтеся видалити зайве. У SlimComputer є спеціальний пункт меню Restore, який дозволить повернути віддалене додаток або додатки.

Тепер розглянемо інші пункти меню SlimComputer. Наступний пункт після Main називається Restore (рис.6).

Рис.6 SlimComputer. Пункт меню Restore
Рис.6 SlimComputer. Пункт меню Restore

 

Тут Ви можете відновити помилково видалені додатки. Видалені файли будуть перебувати в одній із чотирьох категорій (Aplication, Browsers, Startup Items, Shortcuts) в залежності від своєї приналежності.

Наступним пунктом є Optimize (рис.7).

Рис.7 SlimComputer. Пункт меню Optimize
Рис.7 SlimComputer. Пункт меню Optimize

 

Тут представлені програми, що знаходять на даний момент в автозавантаженні. Як ми вже говорили раніше, чим більше програм в автозавантаженні, тим повільніше завантажується Ваш комп’ютер. SlimComputer аналізує кожну з представлених програм і визначає, наскільки дана програма гальмує роботу Windows. Як видно на рис.7, біля всіх представлених програм варто статус Good. Це означає, що дані програми не сильно уповільнюють роботу системи. Якщо Ви не знаєте, що за програма представлена в списку, Ви можете прочитати про неї докладну інформацію. Для цього виберіть пункт More INFO (рис.8).

Рис.8 Подробная информация о выбранной программе
Рис.8 Докладна інформація про вибрану програму

 

Не полінуйтеся розібратися в призначенні кожної програми, що знаходиться в автозавантаження Windows. Якщо виникли труднощі з перекладом, незнайомі слова завжди можна перевести на російську мову. Наприклад, можна скористатися перекладачем Google, на нашому сайті є стаття присвячена цьому –

Якщо Ви вирішили видалити будь-яку програму з автозавантаження, позначте її галочкою. Після цього з’явиться попередження (рис.9).

Рис.9 Предупреждение
Рис.9 Попередження

 

Суть цього попередження у тому, що Ви позначаєте програму для видалення з автозавантаження, хоча вона може бути корисною. Якщо Ви не хочете бачити це попередження, поставте галочку don’t ask me again. Після цього для видалення програми з автозавантаження натисніть Remove Selected. Після цього перед Вами знову з’явиться попередження (рис.10).

Рис.10 Предупреждение
Рис.10 Попередження

 

Розробники SlimComputer дуже переживають за дружність інтерфейсу свого продукту. Воно і зрозуміло – таке тонке справа, як оптимізація операційної системи, вимагає ретельного підходу і осмислення. Якщо Ви твердо впевнені видалити вибрану програму з автозавантаження, натисніть кнопку Yes (Так). У будь-якому випадку, відновити видалену програму простіше простого. Для цього зайдіть в пункт Restore (див. рис.4). Віддалена з автозавантаження програма буде знаходитися в категорії Startup Items. Для відновлення цієї програми, позначте її галочкою і натисніть Restore.

Переходимо до наступного пункту меню SlimComputer, який називається Uninstaller (рис.11).

Рис.11 SlimComputer. Пункт меню Uninstaller
Рис.11 SlimComputer. Пункт меню Uninstaller

 

Даний пункт дуже схожий на розглянутий раніше Optimize. Відмінність полягає в тому, що тут представлені всі встановлені на Вашому комп’ютері програми, а не тільки ті, які були додані в автозавантаження. Ви можете вибрати непотрібні Вам програми та видалити їх за допомогою кнопки Uninstall.

Переходимо до наступного пункту меню Browsers (рис.12).

Рис.12 SlimComputer. Пункт меню Browsers
Рис.12 SlimComputer. Пункт меню Browsers

 

Тут показані надбудови, встановлені на наявних у Вас браузерах. У SlimComputer перераховані 5 найбільш популярних на сьогоднішній день браузерів. При кліці по кожному з них Ви отримуєте інформацію про встановлених надбудовах. Поряд з кожною надбудовою вказано її статус (у нашому випадку – Good) і кнопка для отримання детальної інформації MORE INFO. Уважно подивіться, які надбудови встановлені на браузер, яким Ви користуєтеся. Найчастіше більшість наявних надбудов Ви ніколи не будете використовувати, адже кожна надбудова в тій чи іншій мірі гальмує роботу браузера і негативно позначається на швидкості завантаження сторінок. Визначтеся, які надбудови Вам потрібні, а які – ні, видаліть непотрібні за допомогою кнопки Remove Selected, а потім натисніть Save.

Переходимо до заключного пункту меню SlimComputer, який називається Windows Tools (рис.13).

Рис.13 SlimComputer. Пункт меню Windows Tools
Рис.13 SlimComputer. Пункт меню Windows Tools

 

Windows Tools представляє собою дуже зручний навігатор по управлінню системою Windows. Представлені тут пункти дають швидкий доступ до інформації про систему, диспетчер пристроїв, оснастки управління дисками, редактора реєстру і т. д. Користуватися Windows Tools дуже зручно, не потрібно нічого шукати, будь оснащення запускається в один клік, вся інформація про систему завжди знаходиться під рукою, вона структурована і має чіткий опис. Загалом, ми дуже задоволені, що розробники SlimComputer додали цей пункт.

У даному огляді ми постаралися відповісти на питання, як можна оптимізувати роботу комп’ютера.

Якщо у Вас залишилися якісь питання, задайте їх на нашому . Будемо раді Вам допомогти!

Джерело: http://softik.net.ua/