У найближчу неділю користувачі програмного забезпечення, що використовують службу gpsd для обробки даних про час, можуть виявити, що програми «перенесли їх у минуле» майже на 20 років. Це станеться через старий баг, який вже був виправлений розробниками, але продовжує бути присутнім там, де не був застосований відповідний патч.

Зображення: the register

Згідно з наявними даними, баг gpsd, через який 24 жовтня поточний час в додатках буде переведено на березень 2002 року, був виявлений в липні цього року. З тих пір розробники виправили помилку і випустили відповідний патч, але навряд чи він був застосований до всіх додатків і пристроїв, які в своїй роботі використовують gpsd.

Що стосується gpsd, то ця служба використовується для збору і перетворення даних від глобальної системи позиціонування (gps), глобальної навігаційної супутникової системи (gnss) і автоматичної ідентифікаційної системи (ais), а також подальшої передачі інформації клієнтським додаткам через інтернет. Служба gpsd використовується у великій кількості додатків для платформ android, macos, linux та інших unix-подібних операційних систем. Крім того, gpsd використовується в мобільних вбудованих системах, безпілотниках, автономному транспорті, морській навігації та військових радіолокаційних системах.

Супутники gps відстежують кількість тижнів, що минули з 5 січня 1980 року. Вони передають номер тижня у вигляді 10-бітного цілого числа, яке може мати значення від 0 до 1023. Таким чином, кожні 1024 тижні або 19,6 років система дає збій. Вперше такий збій стався 21 серпня 1999 року, а вдруге він повторився 6 квітня 2019 року. Третій подібний інцидент повинен відбутися тільки 20 листопада 2038 року, але через бага в gpsd скидання номера тижня відбудеться на цих вихідних, в момент закінчення суботи і початку неділі.