Так вийшло, що wifi-роутер huawei ax3 — десятий за рахунком маршрутизатор від компанії хуавей, який побував на моєму стенді. Я замовив звичайну версію з aliexpress. Яка носить індекс ws7100. Була ще більш потужна версія ax3 pro (ws7200), яка відрізняється наявністю додаткових підсилювачів вай-фай і потужним процесором quad-core замість dual-core у мого пристрою. Але переплата на той момент була відчутна і я порахував, що сенсу в ній немає. У підсумку виявилося, що і такої його продуктивності мені вистачає з лишком. Взагалі, роутер залишив тільки суто позитивні враження.

Технічні характеристики huawei ax3 ws7100

Процесор (cpu) — hi5651l 1.2 ghz dual-согеоперативная пам’ять (ram) — 128 mbflash-пам’ять — 128 mbwlan: hisilicon hi1152 (2x 2t2r)wi-fi 2,4 ггц — hi1152 (2×2 wi-fi 2,4 ггц швидкість до 574 мбіт/с)wi-fi 5 ггц — hi1152 (2×2 wi-fi, 5 ггц 11ac швидкість до 2402 мбіт/с)антени — 4×5 dbiподдержка технології wifi6 — даподдержка mesh — даподдержка nfc — нетподдержка trustzone — нетпорты:1xwan 10/100/1000 mbps3xlan 10/100/1000 mbpsusb-порт — ні

Враження від пристрою

Цей роутер я купував як перший з лінійки даного виробника, що підтримує технологію wifi6. Та й взагалі, на ринку, huawei ax3 ws7100 по праву може називатися одним з найдоступніших: таке залізо і функціонал за такі гроші — відмінний варіант! хороша зона покриття, підтримка до 20 бездротових пристроїв, швидкість до 3000 мбітсек, можливість побудувати mesh-мережу за розумні гроші, повноцінна підтримка iptv c vlan – що ще треба звичайному користувачеві?

пару раз в мережі бачив відгуки, що у huawei ax3 погана зона покриття і вже в сусідній кімнаті поганий прийом. Мовляв, старий тп-лінк в дальній кут добивав, а хуавей — не добиває! я порівнював цей девайс з redmi ac2100 і keenetic giga kn-1010. Всі вони мають однакові антени 5dbi, тільки у кінетика вони до того ж ще й друковані. В результаті, хуавей і редмі мають практично однакову зону покриття в обох діапазонах. Кінетик в цьому сенсі виграв, але виграш не такий значний, як різниця в ціні.

Що стосується негативних відгуків, то на мій погляд вони пов’язані з включеним за замовчуванням пріоритетом діапазону 5 ггц. Користувачі забувають про фізику і вважають що проникаюча здатність в обох діапазонах однакова. За фактом же, різниця більш ніж в 2 рази на користь класичного діапазону 2,4 ггц. Ось тому в дальньому кутку вай-фай в звичайному діапазоні працює, а на 5 ггц вже немає. А пріоритет – то в бік останнього виставлений.

Перегрівів у ws7100 не було навіть незважаючи на те, що використовувався маршрутизатор все літо. Нагрівався він при цьому незначно, хоча охолодження пасивне у вигляді екранів, декількох радіаторів і отворів в корпусі.

Є й деякі нарікання до huawei ax3. Із серйозних – за три місяці на роутері пару раз підвисало з’єднання. Мені це особливих незручностей не створило. А ось ті, хто підключений до білайн з використанням l2tp vpn стверджують, що там таке трапляється раз в 3 дні. Сподіваюся вирішать в черговому оновленні прошивки. Решта нарікання це скоріше причіпки: кілька кривувате меню і ряд нелогічно розташованих пунктів в ньому.

Резюмуючи все вище сказане-є потрібно недорогий і продуктивний роутер з wifi6-huawei ax3 ws7100 буде відмінним вибором. Якщо велика площа або котедж — купіть пару таких і зробіть непоганий mesh з wifi6 всього за 7-8 тисяч рублів.

Налаштування роутера huawei ax3 і ax3 pro

Для того, щоб зайти в налаштування роутера huawei ax3, треба підключитися до його локальної мережі ethernet-кабелем або по wifi (за замовчуванням пароля немає), після чого відкрити браузер і ввести ip-адресу: 192.168.3.1. Відкриється стартова сторінка веб-інтерфейсу:

Ставимо галочки в обох пунктах щоб стала активною кнопка» почати ” і натискаємо на неї. Маршрутизатор перевірить доступ в інтернет через динамічний ipoe. Якщо у вашого провайдера використовується саме цей тип підключення, то відразу з’явиться вихід в інтернет, якщо немає — тоді доведеться налаштовувати його пізніше.

наступний етап-це настройка wifi і установка пароля на мережу і на вхід в веб-інтерфейс. Їх краще робити складніше – від цього залежить ваша безпека. Переходимо далі.

залишається вибрати режим мережі. У нас сенсу в ipv6 немає і тому я використовую чистий ipv4. Натискаємо на “далі”. Після цього ви побачите напис» налаштування завершена ” і пристрій піде в перезавантаження.

Після перезавантаження huawei ax3 попросить вас авторизуватися, використовуючи той пароль, що був вказаний вище:

логін при цьому, як ви бачите, не запитується. Після авторизації відкриється статусна сторінка, на якій буде відображатися поточний стан підключення до інтернету і кількість підключених клієнтів локальної мережі.

Налаштування підключення до інтернет

Для того, щоб налаштувати інтернет на роутері huawei ax3 ws7100, потрібно відкрити однойменний розділ меню. За замовчуванням налаштований тип підключення динамічний ip (ipoe) . Зараз такий тип використовується в більшості філій білайн, ттк-урал і частини філій ростелеком.

Якщо ваш провайдер використовує протокол pppoe , як, наприклад, дом.ги, мтс і більшість філій ростелеком, тоді треба вибрати його в списку «режим підключення до інтернету»:

Нижче треба буде прописав логін і пароль для підключення, який вам видали при укладенні договору. Натискаємо на кнопку»зберегти”. Перевіряємо вихід в інтернет.

Налаштування мережі wifi

Якщо вам треба поміняти пароль на вай-фай або ім’я мережі на хуавей ах3, тоді зайдіть в розділ ” моя мережа wi-fi»:

Хочу зауважити, що я відключив пріоритет мережі 5ггц саме на той випадок, коли в далеких кімнатах квартири прийом мережі 2,4 ггц значно краще і примусово переводити пристрої на 5 ггц немає сенсу.

Huawei ax3 налаштування iptv

Цей китайський роутер без проблем працює з цифровим телебаченням всіх найбільших провайдерів росії. Я буду показувати як налаштувати iptv на huawei ax3 для ростелеком.

Відкриваємо розділ» додаткові функції ” → “налаштування iptv»:

Зрушуємо повзунок мережу iptv в положення»включено”. Тип з’єднання ставимо»режим моста”. Нижче вибираємо lan-порт в який буде підключена stb-приставка.

У тих випадках, якщо ваш провайдер використовує для доставки мультикасту окрему віртуальну мережу vlan, тоді треба зрушити відповідний повзунок-перемикач в положення “включено»:

Для російських провайдерів, як правило, режим роботи iptv треба вибирати»custom”. В поле “id vlan” вводимо номер віртуальної мережі. У ростелекомі зазвичай на різних комутаторах використовуються різні vlan id і тому ідентифікатор треба заздалегідь дізнатися в техпідтримці.

Зберігаємо налаштування і підключаємо тв-ресивер для перевірки роботи інтерактивного цифрового телебачення.

Оновлення прошивки роутера хуавей ах3

В обов’язковому порядку я раджу оновити прошивку на цьому маршрутизаторі до самої останньої версії. Для цього треба зайти в розділ меню» додаткові функції ” → “управління оновленнями”.

тут буде інформація про те чи є на сервері виробника свіжа прошивка для huawei ax3 і звідси ж її можна завантажити і встановити. А ще можна включити автообновление і тоді, якщо з’явиться нова версія, то роутер ах3 сам завантажить ще й встановить вночі на пристрій.