Текст заявки: Здрастуйте, хочу апгрейдити свій комп’ютер, підкажіть, як дізнатися модель материнської плати, тип відеокарти і оперативної пам’яті?

Запитували – відповідаємо!

Як показує практика, найчастіше при апгрейд комп’ютера відбувається заміна відеокарти на більш нову модель і збільшення об’єму оперативної пам’яті. Також можна порадити придбати нову модель жорсткого диска. Ці компоненти комп’ютера досить просто замінити на нові, а от намагатися «розігнати» процесор ми рекомендуємо суворо за наявності відповідної кваліфікації та впевненості у своїх силах, тому що в разі невдачі, Ви ризикуєте завдати серйозної шкоди своєму ПК. Однак, навіть для того, щоб встановити нову відеокарту і збільшити обсяг оперативної пам’яті, необхідно переконатися в тому, що Ваша материнська плата підтримує моделі нових компонентів. Для цього є кілька способів. Перерахуємо, на наш погляд, найбільш часто використовуються.

Спосіб № 1.

Фізично подивитися цікавлять компоненти комп’ютера. Для цього на всяк випадок вимкніть комп’ютер і зніміть кришку системного блоку. Ви зможете визначити, чи є на Вашому ПК вільні слоти для нових планок оперативної пам’яті, і може бути, знайдете інформацію про моделі материнської плати і відеокарти, а заодно прочистіть свій системний блок від накопичилася пилу. Однак отриманої інформації, швидше за все, буде недостатньо.

Спосіб № 2.

Скористатися засобами Windows. Деяку інформацію про Вашому ПК можна знайти у властивостях системи («Пуск» – «Панель управління» – «Система»), а також в диспетчері пристроїв («Пуск» – «Панель управління» – «Система» – «Обладнання» – «Диспетчер пристроїв»). Необхідну інформацію також можна отримати у пункті «Відомості про систему» («Пуск» – «Усі програми» – «Стандартні» – «Службові» – «Відомості про систему») або скористатися засобами діагностики directX («Пуск» – «Виконати» введіть в з’явилося віконце dxdiag і натисніть «ОК», після цього запуститься «Засіб діагностики directX»). Якщо за допомогою штатних засобів Windows Вам не вдалося отримати всі необхідні для апгрейда комп’ютера відомості, ми пропонуємо скористатися спеціальними програмами.

Спосіб № 3.

Скористатися спеціальними програмами для визначення конфігурації Вашого комп’ютера. Про одну таку безкоштовній програмі – Speccy ми розповімо в цій статті.

Завантаження програми

Завантажити програму можна з офіційного сайту тут.

Для цього скористайтеся одним із наведених на сайті посилань:

– Download from FileHippo.com – Download from Piriform.com

Установка програми

Установка програми дуже проста. Спочатку Вам буде запропоновано вибрати мову. Після цього запуститься Майстер установки. Далі прочитайте та прийміть умова ліцензійної угоди, натисніть “Приймаю”, потім Вам буде запропоновано вибрати «Параметри», відзначте потрібні Вам пункти і натисніть “Встановити”, почнеться процес установки, після його закінчення натисніть “Готово”.

Робота з програмою

Головне вікно Speccy представлено на рис.1


Рис.1 Головне вікно

 

Як видно з малюнка, в головному вікні Speccy відображена загальна інформація про Вашому комп’ютері. Тут можна дізнатися версію операційної системи, модель та частоту центрального процесора, обсяг оперативної пам’яті, модель материнської плати, монітора і відеокарти (графічні пристрої), а також інформацію про жорсткому диску, CD/DVD привід (оптичні диски), і звуковому пристрої (звукової карти). Поряд з інформацією про центральному процесорі і жорстких дисках виводиться їх поточна температура. Додаткову інформацію про кожному елементі можна отримати, клацнувши по його назві. Наприклад, Speccy відображає таку інформацію про материнській платі (Рис.2).

Рис.2 Информация о материнской плате
Рис.2 Інформація про материнській платі

 

Тут вказаний виробник, модель, версія материнської плати. З допомогою цих даних Ви зможете зрозуміти, чи підходять придбані для апгрейда компоненти комп’ютера для Вашої материнської плати. Також тут Ви можете дізнатися марку і версію . Аналогічно даними про материнській платі, на малюнку 3 представлена докладна інформація про оперативної пам’яті.

Рис.3 Информация об оперативной памяти
Рис.3 Інформація про оперативну пам’ять

 

Тут відображено загальну кількість слотів для оперативної пам’яті, наявне на Вашій материнській платі, зазначено кількість вільних слотів, а також тип, об’єм, частота оперативної пам’яті і інші характеристики. Як ми вже говорили раніше, інформація про відеокарту доступна в пункті меню «Графічні пристрої» (Рис.4).

Рис.4 Информация о графических устройствах
Рис.4 Інформація про графічних пристроях

 

Тут представлена інформація про моніторі. Нижче про тип відеокарти (в даному випадку використовується відеокарта Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family). Також вказана пам’ять відеокарти – ще один параметр, що важливо враховувати при покупці нової моделі.

Інформацію про інших компонентах Вашого комп’ютера можна отримати у відповідних пунктах. Варто зазначити, що в пункті «Мережа» представлена докладна інформацію про поточний стан підключення до мережі Інтернет, а також у цьому пункті Ви можете дізнатися свій IP адреса (причому як , так і ).

Після збору і аналізу інформації про поточної конфігурації Вашого комп’ютера, визначте, які компоненти потребують заміни і виберіть нові, керуючись тим, щоб ці нові компоненти підходили для Вашої материнської плати.

Апгрейд комп’ютера – справа не саме просте, іноді досить витратне, але в теж час дуже корисне.

Бажаємо удачі!

Джерело: http://programer.org.ua/