Однією з ключових особливостей windows 11 є нова панель команд, успішно замінює стрічку провідника. Це дозволяє отримувати розширений доступ до тих чи інших команд, а також здійснювати безліч дій. Багато наших читачів вже випробували цей елемент операційної системи. Комусь він сподобався, інші запевняють, що це не зовсім зручно, але, скоріше, незвично. Відзначимо, що вже з’явилися збірки windows 11 з традиційним дизайном, а також збірки windows 10, що копіюють нову функцію. Як виявилося, при використанні деяких команд, може виникнути помилка, що призводить до уповільнення роботи системи шляхом витоку пам’яті.

Відомо, що система проводить цілий ряд непотрібних підрахунків в момент переходу користувача між папками. Також помітно зниження продуктивності, якщо користувач вирішить за допомогою перетягування відкривати ті чи інші файли. В цьому випадку виникає підвищене використання озу, а експерти констатують, що в даний час головна особливість windows 11 має ряд дрібних недоліків, які потрібно виправити в самий найближчий час.

Насправді перші спроби згладити наслідки переповнення озп вже проводяться. Кілька днів тому microsoft випустила версію операційної системи за номером build 22478. На жаль, вона призначена виключно для користувачів dev channel, тому більшість наших читачів продовжить стикатися з уповільненням пам’яті при частому використанні провідника. Відомо, що виправлення стануть доступні широкому колу користувачів вже в 2021 році в рамках одного з випусків patch tuesday. А ось коли це трапиться, неясно. Експерти відзначають, що найбільший вплив помилка надає на комп’ютери з 4 гб оперативної пам’яті. У цьому випадку рекомендується просто перезавантажити комп’ютер. Згладити наслідки можна шляхом розширення озу. Якщо цього виявиться недостатньо, то варто повернутися на windows 10. Зрештою microsoft неодноразово попереджала, що нова операційка призначена для більш потужних комп’ютерів. Користувачі з 16 гб оперативної пам’яті і вище можуть помітити незначні наслідки впливу помилки на продуктивність.

Також microsoft не рекомендує в ручному режимі переходити на канал dev channel, якщо ви не володієте достатніми знаннями. Нові патчі часто містять помилки. Це означає, що після вирішення проблеми з переповненням озп, ви отримаєте ще кілька нових сюрпризів, про які майже ніхто крім вас не знає.