Російська компанія vk (раніше називалася mail.ru group) представила vk відео-нову відеоплатформу, яка відразу ж отримала статус найбільшої в росії. Розробники стверджують, що новий продукт vk відео став найбільшим відеосервісом в росії з щоденною унікальною аудиторією понад 40 млн осіб. Таке стало можливим завдяки об’єднанню відеоресурсів соцмереж вконтакте і однокласники, а також всіх продуктів компанії vk. Відеоплатформа vk відео була представлена в рамках спеціального заходу vk video launch в москві.

На презентації з анонсом розробники розповіли, що користувачі vk відео отримують доступ до єдиної бібліотеки контенту, а рекламодавці і правовласники — до найбільшої відеоаудиторії російського інтернету через єдину платформу. Зацікавлені в розміщенні та просуванні відео компанії також можуть розраховувати на широкий набір інструментів для аналізу статистики споживання та монетизації. Vk відео об’єднує ключові технології в рамках єдиної відеоплатформи: якість 4k, адаптивний стрімінг, крос-платформний плеєр, оптимізовані мережеві протоколи і технології доставки контенту.

В рамках єдиної платформи vk відео було представлено важливе оновлення-нова відеовітріна соціальної мережі вконтакте для веб-версії і мобільного додатку. В її основі-єдина платформа рекомендацій відео, побудована на алгоритмах машинного навчання, які здатні аналізувати вміст в кадрі.

Система розпізнає людей і об’єкти, генеруючи згодом автоматичні субтитри. Модель здатна розрізняти більше 1000 категорій відеоконтенту за допомогою технологій комп’ютерного зору і технологій автоматичного розпізнання мови. Отримана відеоінформація може також використовуватися для пошуку контенту. Відеовітріна буде пропонувати користувачеві подивитися відео за участю його друзів або улюблених знаменитостей.

На вітрині vk відео глядачам буде доступна нова широка бібліотека – вона включає фільми, серіали, мультфільми та телешоу. Покращена пошукова платформа в vk відео допоможе швидко знайти цікавий ролик-серед всієї бібліотеки, в окремій категорії або плейлисті.

Vk відео відкриває нові можливості для авторів ліцензійного контенту: буде достатньо завантажити відео на один майданчик і вибрати, на яких ще відеосервісах екосистеми vk воно з’явиться. Кожному правовласнику будуть запропоновані індивідуальні умови монетизації: вони зможуть отримувати відрахування з показів реклами в своїх відеороликах. У майбутньому правовласники отримають доступ до розгорнутої аналітики в особистому кабінеті: зможуть дізнаватися, скільки переглядів зібрало відео, як багато людей його побачили і як довго дивилися.

На презентації продукту vk відео також була анонсована нейромережева технологія автоулучшенія якості зображення у відео-neurohd. Вона буде обробляти вже завантажені на платформу відео, підвищуючи якість картинки. Крім того, скоро в vk відео з’являться панорамні відеоролики і додаток для перегляду відео на smart tv.