Чехія є однією з найбільших виробничих майданчиків для автогігантів з єс та азії. Проте за підсумками поточного року очікується серйозний спад виробництва. За даними auto industry association (autosap), через глобальний дефіцит чіпів продажі в автомобільному секторі в 2021 році скоротяться тут на $9,14 млрд в порівнянні з очікуваними показниками.

Reuters.com

Як повідомляють в autosap, виробництво пасажирських автомобілів зменшилося тільки у вересні на 53,1% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року — до 56 157 автомобілів. Повідомляється, що масштаби дефіциту чіпів перевищать показники часів зупинки виробництв через пандемію в минулому році. Асоціація закликала уряд реактивувати програму допомоги, введеної в дію в 2020 році для компенсації виплат не діяли в періоди «локдаунів» робітникам.

При цьому в autosap відзначають, що виробництво в період з січня по вересень зросло на 2,9% до 831 653 машин, але ще в серпні на виробництво стали впливати зовнішні фактори на зразок нестачі чіпів, а вересневі показники тільки підтверджують негативний тренд.

Найбільшим автовиробником в країні є належить volkswagen компанія skoda auto. Її представники вже заявили, що значно обмежать або зовсім зупинять виробництво на чеських заводах вже з цього тижня, можливо — до кінця року.

Автопромисловість-один зі стовпів чеської економіки, в цьому секторі працює близько 180 000 чоловік, на нього припадає чверть всіх обсягів промислового виробництва. $5,48 млрд доходів буде втрачено автовиробниками, а ще близько $3,66 млрд — постачальниками запчастин, в цілому це складе близько 3,3% очікуваного річного ввп.

Крім skoda auto, складальні заводи в країні мають, наприклад, hyundai (найменше постраждала від дефіциту) і toyota.