Текст заявки: Підкажіть, будь ласка, чи можна якось порівняти між собою два файлів за їх вмістом, навіть якщо вони не текстові? Спасибі.

Запитували – відповідаємо!

Одним із способів порівняння між собою нетекстових файлів є обчислення так званої контрольної суми кожного файлу з подальшим порівнянням. Насправді, це робиться дуже просто. Керуючись цією статтею, навіть звичайний користувач не витратить на цю процедуру багато часу.

Завантаження програми HashTab

Першим ділом потрібно завантажити безкоштовну програму HashTab. Як і завжди, ми даємо посилання на офіційний сайт розробників програми: http://beeblebrox.org/, а також пряме посилання на файл інсталятора Windows (для користувачів MAC на сайті є спеціальний розділ: http://beeblebrox.org/hashtabmac/).

Установка програми

Після завантаження інсталятора програми, запустіть файл «HashTab Setup.exe»), клацнувши по ньому мишкою. Відкриється вікно інсталятора програми (рис. 1):


Рис. 1. Установка програми.

 

Натисніть кнопку «Next»>. Відкриється наступне вікно Ліцензійної Угоди (рис. 2):

Рис. 2. Лицензионное соглашение.
Рис. 2. Ліцензійна угода.

 

Натисніть кнопку «I Agree», потім кнопку «Install», щоб почати установку.

Після завершення інсталяції натисніть кнопку «Finish».

Робота з програмою

Як приклад роботи з програмою скопіювати завантажений файл установки програми «HashTab Setup.exe» в яку-небудь папку, створимо його копію і перейменуємо, наприклад, в «HT3154.exe». Тепер, щоб дізнатися, що ці файли абсолютно однакові, потрібно по кожному з них клікнути правою кнопкою миші і вибрати «Властивості».

Зверніть увагу, що тепер у цьому вікні з’явилася нова вкладка «File Hashes». Відкривши її, можна буде побачити хеш файлу, обчислений різними алгоритмами (рис. 3):

Рис. 3. Свойства файла. Вкладка «File Hashes».
Рис. 3. Властивості файлу. Вкладка «File Hashes».

 

У верхній частині віконця в таблиці вибираємо алгоритм, за яким будемо порівнювати файли, наприклад, MD5. Для цього клікаєм по ній лівою кнопкою миші. Рядок підсвітиться. Після цього натискаємо кнопку «Порівняти файл…» і вибираємо другий файл «HT3154.exe». Оскільки обидва файлу однакові, бачимо ось такий результат (рис. 4):

Рис. 4. Удачный результат сравнения файлов.
Рис. 4. Вдалий результат порівняння файлів.

 

Якщо файли відрізняються за вмістом, віконце буде таким (рис. 5):

Рис. 5. Неудачный результат сравнения.
Рис. 5. Невдалий результат порівняння.

 

Також існує можливість вибрати і інші алгоритми порівняння. Для цього клацніть по будь-якому рядку в таблиці правою кнопкою миші і виберіть «Налаштування…» (рис. 6):

Рис. 6. Открыть настройки.
Рис. 6. Відкрити налаштування.

 

У віконці (рис. 7) можна галочками вибрати потрібні алгоритми для порівняння.

Рис. 7. Выбор алгоритмов сравнения.
Рис. 7. Вибір алгоритмів порівняння.

 

Для стовідсоткової надійності, досить порівняти файли, мабуть, по 2-3 алгоритмами, хоча на практиці вистачить і одного MD5.

Джерело: http://ua-games.com.ua/