Можливо, це справедливо, що саме компанії tsmc випало право відкрити низку квартальних звітів, адже ця компанія контролює більше половини світового ринку контрактних послуг з випуску напівпровідникових компонентів. Про стан справ у напівпровідниковій галузі багато в чому можна судити саме за фінансовими результатами діяльності tsmc.

джерело зображення: tsmc

Як свідчить прес-реліз компанії, в минулому кварталі tsmc виручила $14,88 млрд, збільшивши виручку на 22,6% в річному вираженні і на 12% послідовно. Норма валового прибутку досягла 51,3%, норма операційного прибутку склала 41,2%, а норма чистого прибутку досягла 37,7%.

джерело зображення: tsmc

Як і в минулому кварталі на 18% виручку tsmc визначала реалізація 5-нм виробів, а ось частка 7-нм продукції послідовно зросла з 31 до 34%. Компанія особливо відзначає, що частка просунутої в літографічному відношенні продукції досягла 52% в грошовому вираженні. У галузевому розподілі 37% виручки припали на сегмент високопродуктивних обчислень (+9%), але основну частину виручки (44%) компанія як і раніше отримує від реалізації компонентів для смартфонів (+15%). Примітно, що формує лише 9% виручки сегмент інтернету речей продемонстрував найпомітніший приріст в послідовному порівнянні – 23%. Автомобільний сегмент задовольняється 4% виручки, і приріст на цьому напрямку не перевищив 5%, хоча керівництво tsmc не втомлюється повторювати, що сконцентровано на вирішенні проблеми дефіциту напівпровідникових компонентів в автомобільній галузі. Сегмент побутової електроніки, що відповідає за 3% виручки tsmc, в третьому кварталі послідовно просів на 2%.