rufus — найпопулярніший інструмент для створення завантажувальних флешок. Повністю безкоштовний і з відкритими вихідними кодами. Програма дозволяє форматувати носій, створюючи завантажувальну область і записувати потрібний користувачеві софт (найчастіше дистрибутив операційної системи). Сміливо завантажуйте rufus-це давно відомий інструмент від шановного розробника.

Rufus підтримує створення завантажувальних флешок (windows, linux, uefi…) . Найчастіше використовується для створення інсталяційного диска з операційною системою (з уже готового образу), з якого можна завантажитися і встановити операційну систему на голий комп’ютер. Також може використовуватися для створення liveusb-носія (завантажувальний диск з операційною системою, що не вимагає установки), windows to go і багатьох інших типів завантажувального софта (наприклад, аварійні флешки для діагностики та відновлення системи).

Rufus не підтримує мультизавантаження. Програма ідеально підходить для створення завантажувального диска з одним чином. Якщо ж потрібне створення носія з декількома ос або набором завантажувального софта, то потрібно завантажитиyumi абоventoy.

інтерфейс rufusметод завантаженнязавантажити образ windows

Для створення інсталяційного диска операційної системи windows навіть не потрібно мати образ — rufus сам завантажить iso-образ операційної системи (пропонується список ос) з офіційного сайту microsoft і створить завантажувальний диск, з якого можна зробити установку системи. Важливо відзначити, що для цього потрібно щоб в програмі була активна опція автоматичного оновлення. Перед початком копіювання доступні такі настройки, як схема розділу, файлова система і розмір кластера, а також кілька інших параметрів для більш тонкої настройки.

Rufus підтримує різні iso-дистрибутиви. Ось список найбільш популярних: windows xp (sp2+), windows vista, windows server 2008, windows 7, windows 8, windows 8.1, windows server 2012, windows 10, windows server 2016, arch linux, archbang, bartpe/pebuilder, centos, damn small linux, debian, fedora, freedos, freenas, gentoo, gparted, gnewsense, hiren’s boot cd, livexp, knoppix, kolibrios, kubuntu, linux mint, nt password registry editor, parted magic, partition wizard, raspbian, reactos, red hat, refind, slackware, super grub2 disk, tails, trinity rescue kit, ubuntu, ultimate boot cd.