Британська оборонна компанія bae systems успішно провела випробування ракети з лазерною системою наведення, призначеної для ураження дронів. Безпілотні літальні апарати все частіше використовуються у військових цілях, тому їх знищення представляється актуальним завданням.

Джерело: baesystems.com

Випробування проводилися на полігоні юма (шт.арізона, сша). Для ураження дронів використовувалися ракети apkws (advanced precision kill weapon system « ” перспективна система озброєння для точного ураження цілей»), що є модернізованою версією некерованої моделі hydra 70, яка надійшла на озброєння в сша ще в 1948 році. З ракетами використовували двигуни mk66, боєголовки m151, неконтактні підривники і системи лазерного наведення.

Розробники проекту вирішили досягти своєї мети з мінімальними витратами. Перевірені часом ракети виявилися ідеальним засобом для знищення невеликих тактичних дронів uas class 2 (масою до 25 кг). Ключем до успіху виявився неконтактний детонатор, розроблений спільно з l3harris technologies і technology service corporation. Завдяки цьому підривнику ракеті не потрібно безпосередньо вражати ціль-досить опинитися в безпосередній близькості від неї.

Дане рішення виявляється дешевше спеціалізованих ракет класу c-uas (counter unmanned aircraft systems). Крім того, наявність лазерної системи наведення означає, що перед запуском ракети не потрібно витрачати час на захоплення мети — це відбувається вже в польоті, а після захоплення мети здійснюється захід на неї. Проект, уточнила компанія bae systems, є частиною великої програми захисту від безпілотних літальних апаратів для збройних сил сша, великобританії і союзників.