Оригінальна xbox вийшла майже 20 років тому, і в ознаменування майбутньої річниці розробник консолі вибачився перед інженерами amd і її генеральним директором. При підготовці консолі microsoft в останній момент прийняла рішення відмовитися від платформи amd на користь її конкурента-intel.

Сімус блеклі (seamus blackley) вибачився в twitter перед інженерами amd, які працювали з microsoft над створенням прототипів першої xbox, які корпорація використовувала напередодні випуску консолі в листопаді 2001 року.

” з наближенням 20-ї річниці xbox я відчуваю необхідність ще раз принести вибачення команді інженерів amd, які допомогли нам в розробці прототипів приставки, і в момент її анонсу сиділи в першому ряду [тільки заради того, щоб почути], що ми вибираємо для неї процесори intel. Про це домовилися ендрю гроув (співзасновник intel, — прим. Ред.) і білл [гейтс], а не я. @lisasu, молю про пощаду», — написав блеклі.

Слідом він продовжував: «я стояв там на сцені [з біллом гейтсом], щоб оголосити [про це], і ось вони, прямо там, в першому ряду, виглядали такими сумними, — сказав він про інженерів amd в залі. – я ніколи цього не забуду. Вони так багато допомогли з прототипами. Прототипи на залізі amd, які буквально запускали демонстрації ігор під час цього анонсу». Нарешті блеклі додав:»я відчуваю себе негідником”.

I was standing there on the stage for the announcement, with billg, and there they were right there, front row, looking so sad. I’ll never forget it. They had helped so much with the prototypes. Prototypes that were literally running the launch announcement demos on amd hardware.

– seamus blackley (@seamusblackley) october 12, 2021

Причина відмови microsoft від amd на користь intel криється в політиці корпорації, сказав блеклі в іншому твіті.

Але з тих пір вже пройшло багато часу і все змінилося. Amd поставляє процесори для xbox і playstation ще з минулого покоління: xbox one, xbox one s, xbox one x, xbox series x і xbox series s, а також playstation 4, playstation 4 slim, playstation 4 pro і playstation 5 працюють на чіпах компанії amd.

В даний час світ електроніки відчуває нестачу мікросхем через пандемію, і ігрові консолі входять в число багатьох продуктів, які постраждали. Незважаючи на дефіцит, amd отримала прибуток у розмірі $710 мільйонів за останній квартал, що на 352% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.