Компанія strategy analytics відзначає різке зростання поставок процесорів з архітектурою arm для портативних комп’ютерів. Причому галузь швидко розширюється як в грошовому, так і в штучному вираженні.

Pixabay.com

У минулому році, за оцінками, відвантаження arm-чіпів для ноутбуків в грошовому обчисленні піднялися в дев’ять разів в порівнянні з 2019-м. У нинішньому році, як прогнозують фахівці, галузь покаже більш ніж триразове зростання: в результаті її обсяг досягне $949 млн.

Левову частку ринку займає apple зі своїми процесорами m1. Аналітики вважають, що в 2021-му «яблучна» імперія отримає 79% від загальної виручки в позначеному сегменті.

На другому місці розташується mediatek з результатом на рівні 18 %. “бронза” дістанеться qualcomm, яка за підсумками поточного року зможе розраховувати тільки на 3% світового ринку.

Strategy analytics

Що стосується відвантажень arm-чіпів для ноутбуків в штучному вираженні, то вони, на думку аналітиків, в нинішньому році збільшаться більш ніж в два рази. В результаті, такі процесори займуть понад 10% в загальному обсязі поставок чіпів для портативних комп’ютерів.