У назвах процесорів intel часто в кінці можна побачити букви, наприклад, k, kf, h, y, u і т.д. Такі назви нерідко збивають з пантелику звичайних користувачів, адже процесори з дуже схожими назвами показують абсолютно різну продуктивність.

У цій статті ми розберемо значення конкретно однієї літери — u . На що вказує наявність такого маркування в назві процесора intel?

Що означає буква u в процесорі intel

Відповідь криється в розшифровці буквено-цифрових індексів в назві моделей. Так, перша цифра після вказівки сімейства процесора позначає його покоління, наступні три цифри-це номер моделі процесора, а ось буква в кінці вказує на його серію .

Всього існує 20 варіантів серій процесорів і їх комбінацій (s, u, t, k, kf і ін.), але в цій статті ми загостримо увагу на букві u.

Перший висновок, який можна зробити за наявністю букви u в назві, — перед вами мобільний процесор. Сама буква u походить від u ltra low voltage (наднизький вольтаж). Знижена напруга живлення і є однією з визначальних характеристик цих процесорів. Так, їх вимога до системи охолодження (tdp) в середньому становить 15 вт, за деякими винятками: з tdp від 7 і аж до 28 ват. Ось що означає буква u в процесорі intel.

Процесори цієї серії найчастіше використовуються в ультрабуках (більш легкі і компактні ноутбуки), в які вже неможливо поставити повноцінне охолодження, але ще можна вмістити не пасивну систему з тепловідводом в 15 вт. Для таких машин найбільш важливими характеристиками є енергоефективність і компактність. Не дивно, що при таких жорстких вимогах сильно страждає продуктивність, так що буква u сигналізує ще й про те, що машина призначена, скоріше, для повсякденних завдань, ніж для ігор.

10-е покоління:

8-е покоління:

З таблиці видно, що заради тривалості автономної роботи і компактності intel жертвує кількістю ядер, частотами і навіть об’ємом кеш-пам’яті процесорів.

Висновки

. Процесори intel мобільної серії u містять однойменну букву в назві. Ці моделі зазвичай мають tdp близько 15 вт, 2-4 ядра і знижену частоту. Їх встановлюють в ультрабуки. Машини з цими процесорами призначені для досить тривалої повсякденної роботи без підзарядки, але не для вимогливих ігор. Тепер ви знаєте, що означає u в процесорах intel, і зможете відрізнити їх від інших моделей компанії.