Функції ios 15 і ipados 15, проте питань нововведень в apple watch торкнулися зовсім трохи. Пов’язано це в першу чергу з тим, що оновлення вийшло досить мінорним, а нові фішки можна перерахувати по пальцях однієї руки. Однак з плином часу все ж вдалося знайти дещо цікаве. Сьогодні пропоную розібратися, що змінилося в watchos 8, чи варто до неї оновлюватися і докладніше розібрати додаток здоров’я.

Watch os 8 не таке мінорне оновлення, яким може здатися.

Зрозуміло, що більшість користувачів купують apple watch для контролю за здоров’ям. А навіть якщо і не заради цього, то через пару місяців з ними на руці, все одно приходять до цієї ідеї. Просто apple змушує контролювати показники. Для цього тут існує величезна кількість інструментів.

Навіщо купувати apple watch

Крім того, що apple watch є, мабуть, найстильнішим розумним годинником, вміють відправляти повідомлення і синхронізуватися з airpods, тут існує ряд крутих функцій для здоров’я:

  • відстеження сну
  • контроль серцевого ритму та частоти серцевих скорочень
  • функція екг значно спрощує діагностику миготливої аритмії
  • контроль насичення крові киснем
  • контроль добової активності
  • підрахунок калорій за день
  • захист слуху від зовнішнього впливу
  • датчик падінь

Завдяки новій watchos 8, цей список поповнили ще два маленьких, але дуже важливих фішки: контроль частоти дихання і роздум.

Що таке роздум в apple watch

Важливо розуміти, що в поняття здоров’я входять не тільки ваш фізичний стан, а й ментальний. Психіка людини вимагає такої ж профілактики і лікування, як, наприклад, ваші зуби або шлунок. Дуже приємно, що apple працює і в цьому напрямку.

Додаток вже не перший рік радує користувачів.

Раніше в розумних годинниках від apple була тільки одна функція — дихання. Вона дозволяє за допомогою спеціальної інструкції зробити серію глибоких вдихів. Займає ця процедура всього одну хвилину, так що час знайдеться у кожного. Тим більше, що apple watch щодня нагадують вам про це.

Особисто мене в перший час дратували ці повідомлення, в якийсь момент їх хотілося навіть відключити. Але потім я зрозумів, що іноді ця фіча реально рятує. Начальник на роботі не в дусі або просто настрій в мінус — дихання — моє все.

Зараз до нього приєдналася ще одна фішка — роздум. Вона гранично схожа на вже існуючу функцію, проте замість дихальних рухів пропонує вам подумати про вічне. При запуску програми apple watch задає вам одне питання, про яке ви роздумуєте протягом хвилини.

Запевняю, додаток усвідомленість варта вашої уваги.

На мій погляд, це буде відмінною заміною медитаціях, про які ми розповідали раніше. Так, для цього заняття існує море стороннього софта, але сьогодні я постараюся вам пояснити, чому я від нього відмовився.

По-перше, голос диктора в багатьох додатки ну, м’яко скажемо, ріже слух. То наголос не туди поставить, то ще що-небудь. Тут же всі думки проходять всередині вашої голови. Дуже зручно. Єдине, чого не вистачає, якщо працювати з додатком роздум-музики на тлі. Недовго подумавши, я вирішив, що вийти з цієї проблеми досить просто. Варто було лише знайти крутий плейлист з класичною музикою, як тут же всі проблеми зникли.

Підписуйтесь на нас в яндекс.дзен, там ви знайдете багато корисної та цікавої інформації, якої немає на нашому сайті.

На питання: навіщо apple впровадила цю функцію? відповідь приходить дуже чітко. Здається, що всі ми проводимо деякий час перед сном за роздумами про майбутнє. І, за моїми спостереженнями, в цей момент, багато людей починають відчувати колосальну тривожність. Погодьтеся, майбутнє-завжди тривога.

Роздум орієнтований саме на це. Приділивши собі всього лише одну хвилину перед сном, можна знизити рівень тривожності кратно. Друзі, рекомендую спробувати.

Контроль дихання в apple watch

Після оновлення свого пристрою до watchos 8 користувачі можуть дізнатися про частоту дихання уві сні (кількість вдихів-видихів в хвилину). Зрозуміло, що всі нововведення обумовлені, в першу чергу, пандемією covid-19, але важливо розуміти, що разом з цим вийде контролювати і інші захворювання, наприклад синдром апное сну.

У новому оновленні для apple watch з’явилася функція контролю частоти дихання.

синдром обструктивного апное сну (соас) – стан, коли під час сну хропіння раптово обривається, і виникає лякає зупинка дихання, після чого спляча людина голосно схропує, іноді перевертається і потім знову починає дихати.

Такі зупинки дихання уві сні можуть тривати хвилину і повторюватися більше 20 разів за ніч, а в сумі, і зовсім, складати більше години. В результаті подібний стан призводить до гіпоксії мозку та інших органів — нездатності кисню насичувати організм, а за допомогою apple watch вийде контролювати цей параметр. Ну, або, як мінімум дізнатися про існування недуги.

Тому не думайте, що нове оновлення для годинника від apple наділене мінімальними змінами. Це не так. Про свої враження від нововведень, можете поділитися в нашому телеграм-чаті. Буде цікаво почитати.