Згідно з повідомленням компанії в блозі, в останній тиждень серпня на одного з клієнтів microsoft, розташованого в європі, була здійснена ddos-атака зі швидкістю 2,4 тбіт/с, але вона була успішно нейтралізована. За даними компанії, це найбільша ddos-атака, коли-небудь зафіксована на системи azure. Нещодавно російський телекомунікаційний гігант яндекс також повідомляв про ddos-атаки в серпні і вересні.

Ddos-це тип кібер-атаки, в ході якої великий обсяг трафіку направляється на хост-сервер з метою перевантажити його потужності по обробці трафіку і порушити роботу сервісів для існуючих користувачів. Масштаби атаки вимірюються в терабітах трафіку, прийнятих в секунду, і дана атака є однією з найбільш великих за останні роки серед постачальників послуг, таких як microsoft, google і amazon web services.

Як повідомив у своєму блозі головний керівник програми azure networking services компанії microsoft амір дахан, трафік атаки формувався з 70 000 різних джерел з різних країн в азіатсько-тихоокеанському регіоні, включаючи малайзію, в’єтнам, тайвань, японію і китай і сша.

Тривалість атаки склала всього 10 хвилин і супроводжувалася короткими сплесками терабітних потоків, які наростали протягом декількох секунд. Мережевий провайдер відзначив три піки, найвищий з яких склав 2,4 тбіт/с, а два інших досягли максимумів в 0,55 тбіт/с і 1,7 тбіт/с відповідно.

Корпорація microsoft пов’язала успіх боротьби з атаками з розподіленим виявленням ddos і логікою системи управління, яка дозволяє розподіляти ресурси для пом’якшення наслідків атаки в безпосередній близькості від її джерела.

У зв’язку з тим, що після пандемії covid-19 в світі стало більше цифрових інструментів, надійна стратегія реагування на ddos-атаки вимагає найпильнішої уваги. Якби у мети був свій власний центр обробки даних, він, швидше за все, вийшов би з ладу в результаті атаки і завдав чималі матеріальні збитки не названому замовнику, стверджує microsoft.

До цього випадку в компанії microsoft спостерігалася атака потужністю 1 тбіт/с в 2020 році, але й інші сервіс-провайдери відзначали атаки більшої інтенсивності, повідомляє портал the verge. У минулому році amazon web services нейтралізувала атаку в 2,3 тбіт/с, а в 2018 році netscout arbor запобігла атаку в 1,7 тбіт/с. За даними the verge, найбільшою з зареєстрованих нападів була атака зі швидкістю 2,54 тбіт/с, відвернена компанією google в 2017 році, але інформація про неї з’явилася тільки в минулому році.