Автор англомовного ютуб-каналу jarrod’stech порівняв продуктивність в іграх операційних систем windows 10 і windows 11. Для тесту використовувався ноутбук lenovo legion 5i з 6-ядерним процесором intel core i5-11400h і графікою nvidia rtx 3060 6 гб.

Для порівняння були запущені 12 ігор. Забавно, що найгірший результат windows 11 показала в грі від самої microsoft – flight simulator 2020. Функція vbs включена в win 11 за замовчуванням, і з нею продуктивність в середньому на 17% гірше, ніж в win 10:

На низьких налаштуваннях графіки різниця в середній частоті кадрів перевалює за 20%. Однак якщо вручну відключити vbs, то продуктивність буде лише на ~ 2% гірше, ніж у випадку win 10.

Цікаві результати були отримані в грі cyberpunk 2077. Тут при включенні рейтрейсінга продуктивність на win 11 з відключеною vbs опинилася на 8% / 21% вище, залежно від налаштувань (rt ultra / rt medium):

Що стосується середніх результатів, то при включеній функції dos windows 11 демонструє результати в середньому на 7.6% нижче, ніж windows 10:

Як можна помітити, найсильніше fps знижується в кіберспортивних дисциплінах і в інших іграх, де і на win 10 продуктивність обмежена можливостями процесора. Однак, якщо вимкнути vbs, то різниця в іграх між win 10 і 11 знаходиться приблизно на рівні статистичної похибки:

Серед переваг windows 11 для ноутбуків, microsoft заявляла поліпшену автономність. Однак тестування тривалості роботи від акумулятора, проведене jarrod’stech, встановило різницю всього-то близько ~1% на користь win 11. Таким чином, будь-яких істотних причин встановлювати свіжу операційну систему від microsoft на ноутбуки в даний момент немає.