Компанія microsoft, розповіла про офіційний обхідний шлях для установки windows 11 без tpm 2.0.

Microsoft рекомендує встановлювати windows 11 тільки після того, як перевірка пк на сумісність дасть вашій системі пропуск, а для цього буде потрібна підтримка tpm 2.0 і наявність процесора зі списку сумісних. Але якщо ваш комп’ютер не відповідає критеріям, microsoft визначила два способи обійти деякі з цих жорстких перевірок – хоча можливо, що вам не будуть пропонуватися вийшли оновлення для windows,включаючи критичні оновлення безпеки. Попереджаю, що ви дійте на свій страх і ризик.

Перший спосіб застосуємо до оновлення windows 10 до нової версії oc.

Спочатку вам потрібно переконатися, що у вас є довірений платформний модуль і що він включений. Ви можете легко зробити це, натиснувши кнопку windows і набравши “безпека пристрою”. У розділі «безпека пристрою» натисніть “обробник безпеки”. Цей обхід дозволить вам оновитися при наявності tpm 1.2, а не вимагається tpm 2.0. Більшість процесорів, випущених за останні 7 років, повинні його підтримувати.

Далі, якщо на вашому комп’ютері немає tpm 2.0, але є tpm 1.2, вам потрібно буде використовувати редактор реєстру windows 10, щоб створити запис. Перед тим, як спробувати цей шлях, я рекомендую вам зробити повну резервну копію.

Далі потрібно запустити regedit, натиснувши клавіші windows + r і набравши regedit.msc. Потім вам потрібно перейти в hkey_local_machine system setup mosetup і створити новий 32-бітний dword і назвати його allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu. (якщо папки немає, створіть її). Після цього встановіть значення 1 в десятковому форматі.

Якщо ви зробили все це правильно і відповідаєте іншим вимогам до обладнання windows 11, помічник по установці windows 11 повинен тепер пропустити перевірку tpm 2.0 при запуску оновлення. Вам буде запропоновано виконати оновлення, зберігши дані, або виконати чисту установку. Повне оновлення зберігає програми, налаштування та файли. Чиста установка повністю видалить windows 10 і замінює її на windows 11.

Доступний і другий метод. Якщо ви встановлюєте ос з чистого iso-образу, microsoft заявляє, що не буде перевіряти наявність tpm 2.0.