У процесорів intel core 13-го покоління буде нова мікроархітектура, яка буде поєднувати високопродуктивні (великі) ядра raptor cove, зберігаючи при цьому ефективні (малі) ядра gracemont. Оновлення ядер – не єдина зміна, яка відбудеться в наступнику alder lake, оскільки серія також представить більшу кількість ядер, всього до 24 ядер.

Як і у випадку з alder lake, core 13-го покоління включатиме процесори raptor lake у всьому стеку як для мобільних, так і для настільних комп’ютерів. Часи, коли intel розділяла архітектури між мобільним і настільним сегментами, закінчилися, принаймні, на даний момент. Останнє оновлення для hwinfo (утиліта для моніторингу стану компонентів пк), здається, лише підтверджує це, оскільки настільний raptor lake-s та мобільний raptor lake-p були додані до списку підтримки програмного забезпечення для моніторингу одночасно.

Intel raptor lake внесе зміни в ядро гібридного процесора з метою підвищення продуктивності. Ще належить перевірити, наскільки ефективно alder lake буде справлятися з робочим навантаженням, проте intel явно зосереджує увагу на подібній компоновці ядер в майбутньому. Поряд з підтримкою пам’яті lpddr5x і поліпшеним кешем цп для ігор, серія також включатиме новий механізм подачі енергії, зберігаючи при цьому ті ж діапазони tdp, що і у alder lake: 125 вт, 65 вт і 35 вт для настільних пк і менше 45 вт для мобільних пристроїв.

Запуск intel raptor lake тепер запланований на кінець 2022 року. Можливо, приблизно в той же час, коли amd запустить свою архітектуру zen4.