Державна корпорація» роскосмос «повідомляє про те, що на технічному комплексі космодрому байконур почалися роботи з інтеграції вузлового модуля» причал «до складу транспортного вантажного корабля»прогрес м-ум”. Цей апарат планується запустити за програмою міжнародної космічної станції (мкс) в наступному місяці.

Тут і нижче фотографії “роскосмосу”

Російські фахівці вже приступили до остаточної збірки корабля «прогрес м-ум» в монтажно-випробувальному корпусі майданчика № 254. Успішно виконано тестування бортової автоматики нового модуля; крім того, «причал» штатно пройшов процедуру контрольного набору стартової готовності з використанням наземного випробувального обладнання.

Модуль розроблений в ркк» енергія ” ім. С. П. Королева. Його конструкція передбачає наявність портів для прийому пілотованих кораблів «союз мс» і вантажних апаратів «прогрес мс».

Наступні складальні операції передбачають з’єднання і перевірку електросилових комунікацій і командно-інформаційних інтерфейсів модуля і відсіку.

«даний відсік являє собою службовий блок модуля “прогрес м-ум”, оснащений апаратурою систем управління польотом, засобами енергопостачання та комбінованою руховою установкою. Він повинен забезпечити довиведення корабля на робочу орбіту, автоматичне зближення з мкс і стикування модуля “причал” з надирним портом багатоцільового лабораторного модуля “наука”», — йдеться в публікації.