Офіційний сайт кіберполіції україни повідомив про затримання хакера, винного в організації атак з використанням вірусу-вимагача на понад 100 зарубіжних компаній, і завдав шкоди понад $150 млн. Також був затриманий його спільник, який допомагав “відмивати гроші”, здобуті злочинним шляхом.

Cyberpolice.gov.ua

25-літній хакер був заарештований 28 вересня в києві в рамках міжнародної спецоперації департаменту кіберполіції україни, що проводилася спільно зі слідчими столичного главку, представниками київської міської прокуратури із залученням співробітників інтерполу і європолу, французької жандармерії і фбр.

В ході спецоперації були проведені обшуки за місцем проживання фігуранта і в будинках його близьких. Поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, використовувану для доступу до віддалених серверів, з яких була розгорнута програма-вимагач, мобільні телефони, два автомобілі вартістю €217 000 і $375 000 доларів готівкою. Крім цього, на криптокошельках зловмисника було заблоковано $1,3 млн у криптовалюті.

Cyberpolice.gov.ua

Як повідомляється на сайті європолу, організована злочинна група підозрюється у скоєнні серії цільових атак на великі промислові групи в європі та північній америці, що проводилися з квітня 2020 року.

Вірусне програмне забезпечення надходило на обчислювальні системи корпорацій шляхом злому програми для віддаленої роботи користувача з комп’ютером (сервером), а також через спам-розсилки на корпоративні електронні поштові скриньки листів з шкідливим вмістом.

Перш ніж зашифрувати файли, злочинці викрадали конфіденційні дані у цих компаній. Потім вони пропонували ключ для дешифрування в обмін на викуп у розмірі декількох мільйонів євро (від €5 до €70 млн), погрожуючи витоком вкрадених даних в даркнет, якщо їх вимоги не будуть виконані.

Слідчі дії тривають. Заарештованим загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.