У класичних твердотільних накопичувачах обслуговуванням nand-осередків займається власний контролер, часто багатоядерний і з солідними обчислювальними можливостями. Це не найоптимальніша архітектура для гіперкейлерів, тому своє бачення пропонує kioxia. Її технологія програмно визначених nand-масивів повинна зробити флеш-сховища більш універсальними, гнучкими і позбавленими вузьких місць, що накладаються традиційною архітектурою ssd.

Незважаючи на те, що власний контролер у ssd найчастіше працює прозоро для ос, гіпервізора і недоліків у такої архітектури вистачає: по-перше, характер роботи з флеш-масивом обмежений прошивкою виробника і не завжди оптимальним для різного роду навантажень, по-друге, сучасні процесори і dpu на кілька порядків потужніші, а контролер ssd може стати вузьким місцем.

На корпоративному ринку зустрічаються спеціалізовані накопичувачі, що відрізняються від класичних блокових пристроїв (наприклад, ssd, що зберігають дані у форматі key:value), але всі вони також не відрізняються гнучкістю і взаємною сумісністю. Kioxia не без підстав вважає, що тільки перехід на повністю програмно-визначені масиви енергонезалежної пам’яті з уніфікованою архітектурою пз може стати дійсно універсальним рішенням.

На конференції snia storage developer conference компанія представила своє бачення програмно визначених універсальних накопичувачів. В основі технології software-enabled flash, вперше запропонованої kioxia в минулому році, лежить уніфікований api-інтерфейс, що дозволяє гнучко конфігурувати флеш-масив в залежності від завдань. Наприклад, коли необхідність у використанні наявної ємності під бази даних закінчується, масив можна переконфігурувати і використовувати для запуску інших додатків.

Приклад змішаної конфігурації sef

Sef легко масштабується від сотень до тисяч накопичувачів в єдиній системі. Більш того, флеш-масив під управлінням kioxia sef може функціонувати одночасно в декількох режимах: частина чіпів nand буде працювати як звичайні блокові пристрої, частина в режимі zns, а деякі — взагалі в якомусь специфічному, що вимагає особливих умов режимі.

При нестачі дискових ресурсів можна буде просто додати уніфікований флеш-модуль, а впровадження нових протоколів вимагає лише зміни в пз, але не модернізації фізичного обладнання. Це може серйозно знизити вартість володіння сгд і продовжити їй термін активної експлуатації.

Sef має серйозний заділ на майбутнє, що не вимагає, однак, заміни обладнання

На відміну від деяких наявних на ринку програмно визначених флеш-сховищ, рішення kioxia використовує пз з відкритим кодом. Доступний і уніфікований api допоможе власнику сгд на базі kioxia sef швидко розробляти додатки для реалізації необхідних йому можливостей і режимів використання флеш-накопичувачів.

Пропозиція kioxia виглядає привабливо для власників великих цод і хмарних систем, але поки невідомо, чи підтримають ініціативу sef інші виробники ssd, такі як samsung, micron, sk hynix і western digital; втім, остання компанія є партнером kioxia і з її боку випуск накопичувачів з підтримкою sef найбільш вірогідний.

Новим авторам.