Мобільні платформи з підтримкою нового стандарту пам’яті ddr5 ще не представлені, проте японська компанія sanmax technologies, що займається випуском озп, вже анонсувала перші модулі ddr5 so-dimm для ноутбуків і компактних комп’ютерів.

Джерело зображення: hermitage akihabara

До складу серії sanmax ddr5-4800 увійшли модулі об’ємом 8 і 32 гбайт з таймінгами cl40, що працюють з напругою 1,1 в. На фотографії, наданій ресурсом hermitage akihabara, можна відзначити, що модуль ddr5 sdram об’ємом 32 гбайт заснований на чіпах micron ica45. Показані модулі озп, як того вимагає специфікація стандарту пам’яті ddr5, обладнані власними контролерами живлення (pmic) і модулями регулювання напруги. Новинки не оснащені радіаторами охолодження і помістяться в усі види ноутбуків з підтримкою відповідного стандарту пам’яті, а також в компактні комп’ютери з дуже щільним розташуванням компонентів.

Вельми цікаво, що одним з перших, хто представив модулі озу ddr5 для ноутбуків і компактних пк, став маловідомий виробник з японії, а не фірма з числа більш іменитих гравців. Однак анонс процесорів компанії intel, що підтримують нову оперативну пам’ять, вже зовсім близький, тому в найближчі тижні ми, швидше за все, почнемо чути все більше про подібні новинки інших виробників.

Sanmax не поділилася інформацією про ціну на представлені модулі, а також не повідомила про те, коли вони надійдуть у продаж.