Нижче представлений переклад гайда від порталу dotesports.com, присвяченого риболовлі в mmorpg new world. Оскільки гра офіційно не переведена на російську мову, ми залишили в дужках оригінальні назви, щоб було зрозуміло, про що йде мова.

Вступ

Щоб почати риболовлю в new world, необхідно отримати першу вудку. Для цього потрібно створити її. Дерев’яну вудку першого рівня (tier one wooden fishing pole) дуже легко скрафтіть за допомогою навички інженера (engineering). Для виготовлення потрібно одне волокно (fiber) і одна зелена деревина (green wood). Отримати зелену деревину можна з кущів або шляхом рубки дерев, використовуючи навички лісозаготівлі, а щоб отримати волокно, необхідно зібрати трохи конопель (hemp).

Як ловити рибу в new world

Як і в багатьох mmo, в new world є механіка рибної ловлі, що вимагає участі гравця. Щоб почати ловити рибу, натисніть f3 (за замовчуванням) біля будь-якої водойми. Натисніть і утримуйте клавішу закидання вудки, після чого з’явиться рухомий лічильник. Відпустивши кнопку, ви встановите дальність застосування, що залежить від значення на лічильнику. Дальність закидання має значення, тому завжди намагайтеся цілитися на найдальшу дистанцію.

Коли риба наблизиться, ви побачите повідомлення про готовність (get ready!), а потім відобразиться спеціальний значок. Якщо ви натиснете занадто рано або занадто пізно, то втратите рибу. Як тільки риба виявиться на гачку, на екрані з’явиться значок, колір якого змінюється від зеленого до оранжевого. Підсікайте рибу, поки індикатор не стане помаранчевим. Коли це станеться, відпустіть трохи, поки колір не повернеться до зеленого, перш ніж знову почнете підсікати. Після того, як біла рамка навколо кола заповниться, ви зможете зловити рибу і побачити свій улов.

Як зробити процес риболовлі швидшим

Щоб прискорити риболовлю, слід пам’ятати про декілька речей. Поліпшення інструментів, додавання баффів і оптимізація спорядження — все це допоможе вам швидше підвищити рівень навички рибного лову. Закидання в глибоку воду завжди відбувається швидше, ніж на мілководді, оскільки риба швидше клює на глибині, тому завжди прагнете ловити в таких місцях. Коли ви закидаєте волосінь, гра підкаже вам, куди ви це робите-на мілководді або на глибоководді.

Дерев’яна вудка призначена тільки для початкового використання і повинна бути поліпшена якомога швидше. Ви можете підвищити рівень вудки, виготовивши поліпшену або купивши таку на торговому посту. Нижче представлені основні рівні вудок.

На ранньому етапі ви можете створити вудку з обробленого дерева( treated wood fishing pole), обробивши матеріали. Для цього вам знадобиться 12 штук деревини( timber), 3 грубої шкіри (coarse leather) і три полотна (linen) — всі ці матеріали легко доступні на початку гри.

treated wood fishing pole

Як отримати вудки п’ятого рівня

Три легендарних вудки, такі як легендарна вудка азоту (legendary azoth fishing pole), легендарна сильна вудка (legendary strength fishing pole) і легендарна технологічна вудка (legendary tech fishing pole), можна отримати за виконання лінійки квестів, але інші вудки п’ятого рівня видобуваються мобів. Нижче показано, де знайти вудки і рекомендований рівень для персонажа.

 • осквернена вудка (corrupted fishing pole) — рівень 42 — випадає з бригадира робертсона (foreman robertson) у великому розкол (great cleave)
 • вудка злий землі (angry earth fishing pole) — рівень 46 — випадає з партеноциссуса (parthenocissus) на неспокійному березі (неспокійний shore)
 • втрачена вудка (lost fishing pole) — рівень 60 — випадає з гладкоствольної самуеля (smoothbore samuel) в рекуотере (reekwater).
 • стародавня вудка (ancient fishing pole) — рівень 60-випадає з гладкоствого самуеля (smoothbore samuel) в рекуотері (reekwater).

ancient fishing pole

Де знайти приманку

На вудку можна прикріпити приманку, щоб збільшити швидкість клювання або підвищити рідкість риби. Приманку, що випадає з деяких ворогів, можна отримати за допомогою збиральництва або скрафтіть через навик кулінарії (cooking).

Існують різні типи приманок для різних типів водойм. Використовуючи спеціальні приманки для солоної води (salt water bait) і приманки для прісної води (fresh water bait), ви підвищите шанс на рідкісну або більшу рибу.

Приманка для солоної води:

 • рибна приманка (fish bait) – створюється за допомогою кулінарії — cooking) – на 150% вище шанс зловити більшу рибу
 • равликова приманка (snail bait) – виходить з равликів-на 300% вище шанс зловити більшу рибу
 • приманка для електричного вугра (electric eel bait) — виходить з електричних вугрів (electric eels) – на 500% вище шанс зловити більшу рибу
 • сирна приманка (cheese bait) — створюється за допомогою кулінарії (cooking) або в контейнерах з провізією (provisions containers) — на 47% вище шанс зловити рідкісну рибу
 • приманка нічного хробака (nightcrawler bait) — збір кременю (flint) вдень або ввечері — на 70% вище шанс зловити рідкісну рибу
 • приманка світиться хробака (glowworm bait) — збір кременю (flint) вночі або на світанку — на 80% вище шанс зловити рідкісну рибу

Приманка для прісної води:

 • м’ясна принада (meat bait) — створюється з допомогою кулінарії (cooking)- на 150% вище шанс зловити більшу рибу
 • приманка молюска (clam bait) – збирається з молюсків — clams ) – на 300% вище шанс зловити більшу рибу
 • приманка устриці (oyster bait) – збирається з устриць — oyster) – на 500% вище шанс зловити більшу рибу
 • хлібна приманка (bread bait) — створюється за допомогою кулінарії (cooking) або з контейнерів з провізією (provisions containers) – на 47% вище шанс зловити рідкісну рибу
 • приманка мокриці (woodlouse bait) — збирається з кущів (bushes) — на 70% вище шанс зловити рідкісну рибу
 • приманка світлячка (glowworm bait) — збирається з шипшини (briar plants) і очерету (bulrush plants) — на 85% вище шанс зловити рідкісну рибу.

Де ловити рибу

Найкраще шукати рідкісну і велику рибу в гарячих точках (hotspot). Вони бувають різних тирів: від однієї до трьох зірок. Види риб, які ви можете зловити, залежать від тиру і місця. Гарячі точки помітно виділяються у воді, і під час риболовлі вам потрібно цілитися саме в них. Постарайтеся швидко дістатися до місця риболовлі, оскільки в кожній гарячій точці знаходиться тільки певну кількість риб.

Баффи екіпіровки

У new world є спорядження, яке можна екіпірувати для отримання баффів під час риболовлі. Це капюшон (hood), плащ (smock), рукавички (gloves), штани (pants) і чоботи (boots) мстивого рибалки (vengeful fisherman). Екіпіровавши весь комплект, ви отримаєте 60% – е збільшення шансу зловити рідкісну рибу, 200%-е збільшення шансу зловити велику рибу, 9%-е збільшення дальності закидання і 100 фокуса.

Перкі можна застосувати до вудки, використовуючи певний предмет або використовуючи азот (azoth). Існує 11 різних рибальських перків, і кожен з них має по три тири, що дають баффи.