Яндекс.дзен запустив камеру і відеоредактор в мобільному додатку яндекса. З їх допомогою кожен користувач зможе стати блогером дзена, легко створювати захоплюючий контент і ділитися своїми роликами з багатомільйонною аудиторією.

У редакторі великий набір функцій, які дозволять створювати запам’ятовуються короткі відео і початківцям блогерам, і професіоналам. На відео можна накласти ефект або фільтр, використовувати переходи, стікери або текст. Якщо у користувача програми ще немає каналу в дзені, він зможе завести його в два кліка і відразу ж викласти готовий ролик в стрічку дзена. Створені в редакторі ролики можна зберігати на пристрої.

У роботі над редактором команда дзена враховувала коментарі блогерів — завдяки цьому тепер у всіх блогерів дзена є просунуті способи монтажу і пресети. Блогери зможуть обрізати, повертати і монтувати ролики з декількох відео. А широкий вибір пресетів вже є в додатку яндекс для ios і скоро з’явиться на телефонах android.

У редакторі буде і бібліотека музики. Яндекс.дзен буде активно її розширювати, поповнюючи популярними треками від музичних лейблів. Крім того, скоро користувачі зможуть подивитися всі популярні ролики від блогера в його профілі і ділитися вподобаними відео з друзями.

Відзначимо, напрямок відео яндекс.дзен почав розвивати як окремий формат у 2019 році. У 2020 році у відеороликах з’явилася реклама.

Відео в дзені стає все популярнішим: користувачі вже витрачають на цей формат більше часу, ніж на тексти. Короткі відео в дзені запустилися лише на початку літа, але їх дивляться вже більше 35 млн хвилин в день. Ролики від блогерів набирають понад 100 млн переглядів щодня.

Нагадаємо, про те, що яндекс.дзен готується запустити спеціальні функції для відеоблогерів-камеру і відеоредактор, які дозволять створювати, монтувати і редагувати ролики прямо в мобільному додатку яндекса, стало відомо в червні. Саме тоді яндекс придбав додаток hypee, що дозволяє накладати ефекти і музику на відео. Команда розробників зі студії-розробника перейшла на роботу в яндекс.дзен.