Як би це дивно не звучало, але сьогодні ера свободи для криптовалюта добігає кінця. Багато хто скаже, що ніякої свободи не було, але насправді це не так. Майнер могли отримати кілька монет з повітря, після продати цей віртуальний код іншому користувачеві, а на реальні гроші купити цілком відчутний гамбургер. Це самий песимістичний сценарій, адже сьогодні багато тих, хто заробив на майнінг мільйони доларів, хоча число тих, хто втратив на цей пару сотень або тисяч доларів, куди більше. Але все це не так важливо, адже китай довів, що з криптовалютами можна боротися. Мало того, сьогодні в піднебесній питання вирішене остаточно, а на зміну біткоіни приходить цифровий юань.

Судячи з усього, сша спробують взяти всіх учасників ринку криптовалют під контроль. Це означає, що всі облікові записи, дані про транзакції та інформація на рахунках всіх користувачів бірж буде безпосередньо передаватися в спеціальне відомство. Якийсь час біржі впиралися, але, схоже, усвідомили, що у них немає вибору. На жаль, але росія – це не сша. Можна, звичайно, голосно пошуміти, але ніхто з великих гравців не стане слухати голоси з рф, коли десь поруч махає пальцем дядечко сем. З високою часткою ймовірності можна сказати, що європа піде за сша, але встановить і свої правила, що змусить біржі і засновників криптовалюта ділитися даними і з законодавцями в єс. Як вважають експерти рбк, росія наполегливо рухається за китайським сценарієм.

Загроза всім майнер і власникам криптовалюта в рф виходить від банку росії. Саме він буде вводити цифровий рубль, а значить зробить все можливе, щоб уникнути конкуренції. На думку юхима казанцева, що представляє moscow digital school, заборона обігу криптовалюта на території росії реальний. Перш за все це вдарить по фізичним особам, адже у великих гравців буде час приготуватися.

Експерт констатує, що кріптоінвесторам краще підшукати для себе актив надійніше, а майнер пора зайнятися чимось іншим. Найближчим часом будуть створюватися все більш складні умови для ходіння криптовалюта на території рф. Банки будуть блокувати окремі перекази або сповільнювати їх, як це вже траплялося у вересні, а в підсумку учасники ринку відчують себе незручно. Є думка, що різких рухів проти майнер не буде. Замість цього зашморг буде затягуватися повільно, хоча поки це тільки думка експертів.